Bekir Cerrahoğlu’nun katil zanlısı teslim oldu
Bekir Cerrahoğlu’nun katil zanlısı teslim oldu
27 Şubat 2009 Cuma 21:01
Ünye esnaflarından, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı Bekir Cerrahoğlu’nun katil zanlısı olarak bir süredir arandığı ifade edilen İşadamı H. A’ın teslim olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak edinilen bilgiye göre; 14 Şubat akşamı Yalı'daki evine giderken kaldırımda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Bekir Cerrahoğlu'nun katil zanlısı olarak 51 yaşındaki İşadamı H.A. cinayetten 13 gün sonra cinayette kullandığı iddia edilen tabancayla birlikte 27 Şubat Salı akşamı saat 14.00 de Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim oldu.

Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Cem Sağdıç konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada; Bekir Cerrahoğlu cinayetinin faili olarak aranan ve hakkında yakalama emri bulunan H. A.'ın saat 16.00 sıralarında olayda kullandığı silahla birlikte teslim olduğunu belirterek; “Şüpheli Halit Arslan Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından alınan ifademiz sonrasında sevk edildiği Ünye Sulh Ceza Mahkemesi tarafından sorgulanmasının ardından kendisine yüklenen kasten adam öldürme suçundan tutuklanmıştır” dedi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayın bütün yönleriyle araştırıldığını belirten Başsavcı Cem Sağdıç, soruşturmanın en kısa süre içerisinde tamamlanarak işin mahkemeye intikalinin sağlanacağını kaydetti.ÜNYE Kent
YORUMLAR
Başlık : Farkında mısınız Tarih : 28 Şubat 2009 / Pazar Üye Adı :yavuz halıcı
Haber içinde H.A. olarak kısalttığınız zanlının kimliğini haber içinde savcının sözlerini aktarırken verdiğinizin farkında mısınız? Bu yanlışı veya kurnazlığı ( savcının sözlerini birebir aktardığınız için ) sadece siz değil büyük gazetelerde yapıyorlar.. Maktule de Allah rahmet eylesin.