Köylerde plansız yapılaşmaya son
Köylerde plansız yapılaşmaya son
13 Şubat 2012 Pazartesi 12:47
Ordu İl Genel Meclis Üyesi ve Daimi Encümen Fahri Şahin köylerde plansız yapılaşmayı önlemek için köy yerleşik plan çalışmaları başlatıldığını belirtti.
Bölgede köy yerleşik plan çalışmaları kapsamında 470 köyde planlama çalışmalarının tamamlandığına dikkat çeken Şahin, geri kalan 10 köyde ise çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.
Şahin, köylerde yerleşik alana ev yaptırmak isteyenlere bir takım imkan ve muafiyetler getirileceğini de belirterek, böylelikle köylerde toplu yerleşime imkan sağlanacağını söyledi.

İl Genel Meclis Üyesi Fahri Şahin, Ordu ili genelinde köylerde yerleşik oturum planı yaptıklarını söyledi. Şahin, köy yerleşik alan çalışmasında Ünye'de 59, Çaybaşı, Akkuş ve İkizce'nin tamamında 104 köy olmak üzere Ordu'da toplam 470 köyde çalışmaların tamamlandığını, il genelinde 10 köyde çalışmaların kaldığını belirtti.

Köy yerleşik alan çalışmasının köylerdeki vatandaşların lehine bir çalışma olduğunu ifade eden Şahin, “Köylerimizde düzensiz yerleşim yerine, daha düzenli bir yerleşmeye gidilecek. Her vatandaşımız köye ev yaptığında projeye ve kurallara uygun ev yapacak. İl Özel İdaresine köyde yapacağı evle ilgili bilgi verecek ve öyle ruhsat alacak. Artık köylerimiz de şehirlerimiz gibi bir plan dahilinde büyüyecek, bir plan dahilinde gelişecek, yapılaşma bir proje dahilinde olacak. Köylerimiz kontrolsüz şekilde yapılaşmaktan kurtulacak, düzenli olacak” dedi. 

Şahin, köylere ev yaptırmak isteyenlere İl Özel İdaresi'ne yaptıkları müracaatta ruhsat bedellerinde biraz daha kolaylık sağlanacağını sözlerine ekledi.

 ÜNYE Kent Haber
YORUMLAR
Başlık : YOL Tarih : 23 Nisan 2012 / Pazar Üye Adı :AAAAA....
hocam özür sizin köyün yolu,suyu varmıydı uğraştığına bak ünyede kaç tane köyün yolu asfalt yoldur medeniyeti getiren, siyaset değil
Başlık : olmaz hoca Tarih : 15 Mart 2012 / Pazar Üye Adı :pali
ruhsatta indirim de yapılacakmış hacanın emekliliği gelmiş anlaşılan dağda nasıl toplu yerleşim olacak? ne yaptığını kendide bilmiyor
Başlık : Teşekkür Ederim Tarih : 14 Şubat 2012 / Pazar Üye Adı :İbrahim ÖZEL
Yemyeşil köylerimizde derme çatma, düzensiz yapılaşma yerine planlı, köy havasını yansıtan ve belli bir düzen içinde yapılaşmaya izin verilecek olması ve bu yönde çalışma yapılması son derece güzel. Bununla ilgili de Sayın Fahri ŞAHİN tarafından öncülük edilmesi bir Ünyeli olarak beni mutlu etti. Bu sayede köylerimizin daha güzelleşeceği ve ön plana çıkacağını düşünüyorum. Hocamın bu başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.
Başlık : boş işler... Tarih : 14 Şubat 2012 / Pazar Üye Adı :mehmet
icraat yapıp göze gireceğim diye uğraşıyorsun ama bunlar boş işler hocam. hayırlı işlerle uğraşın. benim fındık bahçemin içindeki evime karışıp da iki kuruşluk keyfimi bok etmeyin
Başlık : hayırlı olsun Tarih : 13 Şubat 2012 / Pazar Üye Adı :ferit mert
sayın fahri şahin bey e ilçemize kazandırdığı hizmetlerden dolayı minnettarız.konkasör şantiyesininde kazandırılmasında çok büyük emek sarf etmiştir.umarım yolu açık olur.daha yükseklerde görmek isteriz.ünyeye selamlar.
Başlık : boş işler... Tarih : 13 Şubat 2012 / Pazar Üye Adı :mehmet
Hocam enerjinizi boş işlere harcamayın. karadeniz insanının tercihi, kültürü budur. köy yerinde kendi arazinde geniş geniş oturmak varken kimse kimsenin kanalizasyon kokusunu çekmezk istemez. daha hayırlı işlerin peşine koşun.
Başlık : Köy Tarih : 13 Şubat 2012 / Pazar Üye Adı :Osman BAY
Yıllardan beri siyaset köy yolu,suyu devam bakıyorsun halen sorun var.Köylerde yaşayan nüfusa bakalım yaş ortalaması ne,eğitim ne durumda.Eğitim taşımalı sisteme dönmüş köylerde genç nüfuz hemen hemen yok.Halen köy muhabbeti.Bitmez bu muhabbetler siyasette.