“Döner sermayeleri yok etmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz”
“Döner sermayeleri yok etmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz”
23 Şubat 2018 Cuma 14:50
Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, sağlık çalışanlarının döner sermaye gelirlerinin düşük ödenmesinin, döner sermayenin bitirilmesine yönelik olduğunu ileri sürerek, “Döner sermayeleri yok etmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, döner sermaye ödeneklerinin düşürülmesine tepki gösterdi.

-“Çalışanlar sürekli gelir kaybı yaşıyor”-

Çalışanların döner sermayelerinin yok edilmek istendiğini ifade eden Zengin, “Çalışanların memnuniyetlerinin arttırılacağı bizzat Sayın Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan tarafından ilan edilmişken, düşük döner sermaye ödemelerinin niçin yapıldığı doğrusu anlamakta zorlanıyoruz. Sağlık çalışanları, neredeyse sabite mahkum edilen döner sermaye ek ödemeleri nedeniyle sürekli gelir kaybı yaşamaktadırlar. Bu artık katlanılmaz bir hal almasına rağmen ısrarla döner sermayelerin düzenlemelerle ve çeşitli uygulamalarla düşüre, düşüre yok edilme çabasına girildiğini de görmekteyiz.” dedi.

-“Düzenlemenin iptali için mücadele edeceğiz”-

Döner sermayelerin düşürülmesinin karşısında duracaklarını ve gerekli girişimlerde bulunacaklarını vurgulayan Zengin, “İş yoğunluğu ve yükünün sürekli arttığı ve dolayısıyla hem gelirin ve hem çalışanın sunduğu katkının yükseldiği bir durumda iş çalışanın alacağı döner sermayeye gelince istikrarlı bir düşüşün olması kabul edilemez. Çalışanın hakkını teslim ederek emeğinin karşılığını vermek yerine çalışanların haklarının yok edilmesi karşısında duracağız. Düşüre düşüre döner sermayeleri yok etmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz, rıza göstermeyeceğiz. Çalışanın emeğinin elinden almaya yönelik düzenlemenin iptali için mücadele edeceğiz. Söz konusu düzenlemeyle ilgili sendikamız tarafından hukuki değerlendirme yapılarak dava açılacaktır.” diye konuştu.

-“Çalışanlarının sesine kulak verilmesini talep ediyoruz”-

Sağlık Bakanlığına çalışanların memnuniyetlerini artırıcı çalışmalarda bulunması çağrısını yapan Zengin, sözlerini şöyle tamamladı:

 

“Türk Sağlık-Sen olarak Sağlık Bakanlığı'na açık çağrıda bulunarak artık sağlık çalışanlarının sesine kulak vermelerini talep ediyoruz. Talepleri yerine getirin ve yeni mağduriyetlere yol açmayın. Çalışanların memnuniyetini artıran düzenlemeler imza atın.” Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.