TSD Ünye Şubesi organ bağışında
TSD Ünye Şubesi organ bağışında
24 Şubat 2018 Cumartesi 15:53
Ünye Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörü Songül Baykal, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Ünye Şubesi’ndeki engellilerle organ bağışı konusunda seminer verirken, seminerin ardından organ bağışında bulundular.

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi'nde organ bağışı ve organ bağışının önemi konusunda bilgilendirme semineri verildi.

Seminerde, Ünye Devlet Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörü Songül Baykal tarafından organ bağışı ve organ bağışının önemi anlatıldı.

Baykal, Ünye'de bağışçı sayısının genel itibariyle iyi olduğunu belirterek, "İlçe halkımız organ ve doku bağışında duyarlı. Türkiye genelinde hastanemiz bağışçı sayısında ilk 25'in içinde. Unutmayalım ki organ ve doku bağışı için söyleyeceğimiz dört harfli bir ‘evet' dört kişinin hayatını kurtaracak." ifadelerini kullandı.

Organ ve doku bağışının daha da artırılması için eğitim çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiğini ifade eden Baykal, 18 yaşını dolduran ve kendi iradesi ile hareket edebilen herkesin iki şahit huzurunda organ bağışı yapabileceğini söyledi.

Dernek Başkanı Arslan Güdek, gazetemize yaptığı açıklamada, ülkemizin içinde bulunduğu savaş şartlarına hazır durmak, ülkemizde organ bağışı bekleyen insanlara destek olmak amacıyla organ bağışı konusunda eğitim semineri verildiğini söyledi. 

Güdek, “Derneğimizde düzenlenen seminerde, engelli arkadaşlarımıza organ bağışına ilişkin bilgiler verdi. Merak edilenleri sorarak aydınlandılar.”dedi.

 

Arslan Güdek, kendisinin daha önce organlarını bağışladığını ve diğer arkadaşlarını da bağış yaparak güzel ve hayırlı bir işe imza attıklarını sözlerine ekledi. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.