“Yol çalışmalarında fedakârlık bekliyoruz”
“Yol çalışmalarında fedakârlık bekliyoruz”
9 Mart 2018 Cuma 17:58
Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, halk buluşmaları programı kapsamında Fatih Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.
Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, vatandaşlardan fedakârlık beklediklerini belirterek, “Yol çalışmalarında vatandaşlarımız biraz fedakârlıkta bulunulsun. Siz 1 metre dahi yeri verseniz tapuda onun mülkiyeti sizindir. Onu kimse sizin elinizden alamaz. Yol çalışmaları kolay yapılsın. İnsanlar, araçlar rahat gidip gelsin. Yer verin ki, size miras bırakan; babalarınızın, dedelerinizin de ruhuna rahmet gelsin.” dedi.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, daire amirleriyle birlikte halk buluşmaları kapsamında Fatih Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu.

-“Biz sizlerle olduğumuz zaman mutlu oluyoruz”-

Vatandaşın ayağına gittiklerini söyleyen Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Bizler bugün, Ünye Belediye Başkanımız ve tüm daire amirlerimizle sizlerle birlikteyiz. Amacımız sizlerle hasbıhal etmek. Biz sizlerle olduğumuz zaman mutlu oluyoruz. Bizler vatandaşın derdini şikayetini dinlemekle mükellefiz. Kanun Kaymakama, konu ayırt etmeksizin devlet ve kamu parası yapılan bütün iş ve işlemlerle ilgili vatandaşın derdini talebini dinlemek, ilgili yerlere iletmek, konuyu denetlemek kamu-özel ayırt etmeksizin bütün işletmelerin iş yürütümünü ve faaliyetlerini denetlemek gibi açık bir yetki vermiştir.” dedi.  

Fatih Mahallesi sakinleri; mahallerinde elektrik sorunu ve kışın çok fazla elektrik kesintisi yaşadıklarını ifade ederek elektrik hatlarında bakım, onarım ve yenilme istediklerini söylediler. Mahalle sakinleri, Fatih Mahallesi'nde V kanalı ve yol genişletme çalışması istediklerini söylediler. Mahallenin bazı yerlerinde su sorunu yaşandığı ve bu yüzden vatandaşların mağdur olduğunu ifade eden mahalleliler, su sorunu olan yerlerde sorunun giderilmelerini istediler. Fatih Mahallesi sakinleri, mahallerinde sinde çöp konteynırlarının ve kaldırımların özellikle yaz aylarında zaman zaman yıkanmasını istediler. Son olarak mahallenin gençleri Fatih Mahallesine halı saha, bayanlar ise düğün salonu istediklerini söylediler.

-“Yol çalışmalarında vatandaşımızdan fedakârlık bekliyoruz”-

Yol genişletme ve V kanalı konusunda vatandaşlardan biraz fedakarlık beklediklerini ifade eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Yolların genişletebilmeleri için vatandaşlarımız yerlerinden biraz fedakarlık ederek yol için bir miktar yerlerini vermeleri gerekiyor. Yol genişletme çalışmalarında vatandaşlarımız biraz fedakarlıkta bulunulsun. Siz 1 metre yerini verseniz dahi tapuda onun mülkiyeti sizindir. Onu kimse sizin elinizden almaz. İnsanlar araçlar rahat gidip gelsin. Size miras bırakan babalarınızın, dedelerinizin de ruhuna rahmet gelsin” dedi.

-“Fatih Mahallesi'ne 2 milyon liralık yol yatırım gerçekleştirdik”-

85 mahallesi bulunan Ünye'de her noktaya eşit hizmet prensibiyle hareket ettiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Fatih Mahallesinin en büyük sorunlarının başında yol ve su geldiğini söyledi. Görev süreleri boyunca ana yol başta olmak üzere birçok yol çalışması yaptıklarını kaydeden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ilk iş olarak Fatih Mahallesinin ana yolunun Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandığını ve çalışmaların Kumru ve Çaybaşı bağlantı yolları ile devam ettiğini söyledi. Ünye Belediyesi olarak ise başta beton yol olmak üzere, yol bakım çalışmalarını da içeren yoğun bir çalışmayı hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Çamyar, Fatih mahallesinde bu kapsamda 2 milyon liralık yol yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 -“Halı saha talebi gündemimizde”-

Fatih mahallesinde Halı Saha talebi olduğunu bildiklerini ancak önceliğin yol yatırımları olduğunu belirten Başkanı Çamyar, 180 bin lira civarında bir yatırım gerektiğini ve Spor Toto ya da Belediye bütçelerinde artış öngören yasa çerçevesinde halı saha yatırımının gerçekleştirilebileceğini belirtti.

 -“Su altyapısı hazır, gölet çalışması sonrası problem sona erecek”-

Fatih mahallesinde su taleplerini de cevaplayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, su altyapısının hazır olduğu mahallede DSİ ile birlikte çağlayan bölgesine yapımı planlanan içemesuyu göleti çalışması sonrası su probleminin ortadan kalkacağını belirtti. Başkan Çamyar, yaz dönemi için ise geçici çözüm anlamında mahallede bulunan ve devrede olmayan pompaların devreye alınabileceğini söyledi.

Kaymakam Güney başkanlığındaki toplantıya; Belediye Başkan Ahmet Çamyar, İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür Vekili Nurettin Görür, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, Malmüdürü Cemal Yıldız, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mustafa Çuhacı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hakan Kuzu, İlçe Kadastro Müdürü Alparslan Çelik, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.