“Kefeli Han 2018’de tamamlanacak”
“Kefeli Han 2018’de tamamlanacak”
9 Mart 2018 Cuma 21:37
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye’nin güzide eserlerinden biri olan Kefeli Han’ın restorasyonunun 2. etap çalışmalarının 2018 yılı içerisinde bitirilmesinin planlandığını belirtti.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye Belediyesi tarafından kamulaştırılması yapılan Kefeli Han'ın restorasyon çalışmalarının Kültür ve Turizm Bakanlığına devredildiğini, restorasyonunun 2018 yılında bitirilmesinin planlandığını söyledi.

-“Bu sene içerisinde bitirilmesi planlanıyor”-

Ünye belediye başkanı Ahmet Çamyar, restorasyon çalışmalarının 2018 yılı içerisinde tamamlanmasının planlandığını söyleyerek, “Kefeli Han'ın projesini Tarihi Kentler Birliği ile ortaklaşa çalışarak biz hazırladık. Kefeli Han'ın projesini hazırlayıp ihaleye çıkacağımız süreçte Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığımız görüşmede Kefeli Han'ı Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmak istedi. Biz oranın kamulaştırmasını yapmıştık, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devrettik. 2018 yılı yatırımlarına da alındığı için bu sene içerisinde bitirilmesi planlanıyor.” dedi.

-“Ünye'ye özgü eşya ve yiyecekler satışa sunulacak”-

 

Kefeli Han'ın Kültür Yolu projesinin son durağı olduğunu belirten Çamyar, “Kefeli Han'ın projesini biz hazırladığımız için içerisinde neler yapılacağını biliyoruz. Kefeli Han'da öncelikle Ünye kültürünün ürünleri olan, Ünye'ye özgü ürünlerin satışlarının yapıldığı dükkânlar, Ünye adına yazılmış kitapların, eserlerin bulunduğu, çay kahve yapılacak yerlerin olduğu bir mekân olacak. Kefeli Han 1. etap Kültür yolu projesinin son durağı gibi olmuş oluyor. Dolayısıyla bu gezi güzergâhı üzerinde insanların hediyelik eşya, Ünye'ye özgü yiyecek ve içeceklerin satılabileceği bir yer olacak. Sonuç olarak Kültür Yolu'nun önemli duraklarından biri olacak.” diye konuştu. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.