Ünye’de Tavlı dönemi
Ünye’de Tavlı dönemi
12 Mart 2018 Pazartesi 17:58
Adalet ve Kalkınma (AK) Partisi Ünye İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi’ne tek listeyle giren Hüseyin Tavlı ve ekibi yeni dönem için seçildi.
401 delegesi olan AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı’nda sandığa giden 133 delegenin oyunu alan Hüseyin Tavlı ve ekibi yeni dönemin startını verdi.
AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, kendisi ve ekibine teveccüh gösterenlere teşekkür ederek AK Parti camiasına layık olmaya çalışacağını ve bu doğrultuda hizmetin çıtasını daha da yukarılara taşıyacaklarını söyledi.
AK Parti eski İlçe Başkanı Arif Ergün, bayrağı kendisinden devralan Hüseyin Tavlı’nın bayrağı daha da yukarılara taşıması dileğinde bulundu.

 

 

Ak Parti Ünye İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi, 12 Mart 2018 Pazartesi günü Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Kapalı Spor salonunda gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede, AK Parti Sakarya eski Milletvekili ve Bölge Koordinatörü Recep Yıldırım Divan Başkanlığına, AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Halil Öz Divan 2. Başkanlığına, AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Ergün Korkmaz, AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Fatma Çalık ve AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Arif Safa Sarı katip üyeliklere seçildiler. 

Divan Kurulunun ardından protokol konuşmaları gerçekleşti.

-“Bu kutlu davanın neferi olmaya devam edeceğim”-

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, bayrağı kendisinden devralan Hüseyin Tavlı'nın bayrağı daha da yukarılara taşıması dileğinde bulunarak, şunları söyledi:

“Birlik, kardeşlik ve coşkuyla başlayan ve inşallah daima böyle devam edecek olan bu muazzam tabloya şahit olabildiğimiz için rabbime hamd olsun. Kurucu Genel Başkanımız, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bu kutlu davanın, bir neferi olabildiğimiz bu dava için Allah'ıma hamd ediyorum. Bugün bayrağı başka kardeşime devrediyorum. Hüseyin Tavlı kardeşim inşallah bizden aldığı bu bayrağı daha ileriye taşıyacak. Davamızı hakkıyla omuzlamaya devam edecektir. Bu noktada şahsım adına düşüncem ve tüm dava arkadaşlarımdan beklediğim duruş şudur. Şu gün bu tarihte göreve başladım, şu tarih itibariyle görevi bıraktım değil, sadece milletin değil, bütün bir ümmetin kaderini omuzlayan bu kutlu davanın neferi olma şerefini rabbim bize ömür verdiği sürece devam ettireceğim. Bizim duruşumuz budur ve samimi olarak bu davanın neferi olmaya talip olan herkesin de duruşu böyle olmalıdır. Bazı görevler, unvanlar, makamlar bu davaya bağladığı gibi bizi yolumuzdan da geri çevirmedi, çevirmeyecektir de. Bu saatten sonra da şu makam varsa ben varım, bu görev verilirse olurum yoksa yokum diye düşünen arkadaşlarımız varsa onlarda şunu iyi bilsinler; 15 Temmuz gecesi tanklara, jetlere ve onların içindeki hainlere direnen yiğitlere, gazilerimize, şehitlerimize hiçbir makam vaat edilmedi. Onların tek hayali Şahadet makamıydı ve tek bir söz yetti. Evet, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti ile milyonlarca vatan sevdalısı canını ortaya koydu. Bugün Afrin'e giderken ‘düğüne gidiyoruz, ailemiz bizi beklemesin' diyen yiğit kardeşlerimizin kimse ile bir pazarlığı yoktu. Yine her fırsatta ‘Reis bizi Afrin'e götür' diyen yediden yetmişe tüm kardeşlerimizin, gidip Askerlik Şubelerine ‘beni de Afrin'e götürün' diyerek müracaat da bulunan kardeşlerimizin de kimseyle bir pazarlığı yok asla da olmayacaktır.”

-“Makamı güçlendiren bir anlayış içinde olduk”-

Makamların gelip geçici olduğunu; dostluk, kardeşlik ve dava bilincinin daim olduğunu ifade eden Arif Ergün, “Bu yolda tek hedef milletimize, devletimize, şerefli tarihimize hizmet etmektir. Bundan ötesi bizim kitabımızda yoktur, olmayacaktır da. Biz asla güç alan değil hizmetleriyle o makamı güçlendiren bir anlayış içinde olduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanımız gururumuz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'dan aldığımız devlet terbiyesiyle hesaplaşmanın değil helalleşmenin peşinde olduk. Makamlar gelir geçer ama dostluklar, kardeşlikler ve en önemlisinde hizmet ettiğimiz dava baki kalır. Bu davamız bu ülkeye hizmet etme davasıdır. Biz bu davanın adamıyız. Bu dava etrafında içinden geçtiğimiz zorlu süreçte saflarımızı daha da sıklaştırmak mecburiyetindeyiz. Şehrine, ülkesine, milletine, ümmetine hizmet etmek için bu çatı altında bir nefer olmaya talip olan herkes bu partinin asli unsurlarıdır. Kimsenin bu çatı altında birbirlerine kiracı, ev sahibi veya hancı, yolcu muamelesi çekmeye hakkı ve haddi olamaz.” dedi.

-“Hesaplaşmanın değil, helalleşmenin peşinde olduk”-

Ergün, kendine yönelik karalama ve iftira çalışmalarının olduğunu da vurguladığı konuşmasında, “AK Parti 2002 yılında kurulmuş aradan geçen kısa sürede Cumhurbaşkanımız liderliğinde güçlü bir kurumsal geleneğinin de temsilcisi haline gelmiştir. Parti içi mekanizmaları güçlü şekilde çalışan hareketin adıdır. Parti adına kimin konuşacağı, hangi mekanizmaların hangi durumlarda devreye gireceği bellidir. Buna rağmen maalesef sürekli partimiz adına ahkâm kesen, ötekileştirici veya dışlayıcı bir tavır içerisinde olanlar partimize hep zarar vermişlerdir. Ülkemiz için olduğu gibi partimiz için de Ordu ve Ünye'mizde de hesaplaşmanın değil helalleşmenin peşinde olduk.  Aksini yapanlar ise, büyük bir siyasi ve insani sefaletin içerisinde olmuşlardır.” diye konuştu.

-“Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir”-

Partisi için mücadeleye devam edeceğini ve nöbeti sürdüreceğini ifade eden Ergün, “Ne yazık ki göreve geldiğimiz günden bu yana kongre sürecinde de koltuğunu kaybetme pahasına insanlığını kaybetmeyi göze almışların çaresiz çırpınışlarına da maalesef şahit olduk. Ülkemiz çetin mücadeleler içindeyken liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan bütün dünyanın yükünü omuzlarken maalesef bilhassa ilçemizde de şahsi ikballeri ve ihtirasları davamızın önüne geçenlerin alçakça kampanyalarına maruz kaldık. Her türlü iftirayı mubah gördüler. Her türlü alçakça kampanyayı, milletimizin emaneti olan ellerindeki imkânları kötüye kullanarak yürüttüler. Bütün bu kampanyalara, bu iftiralara karşı gereken cevabı elbette verdik, vermeye de devam edeceğiz. Netice de bizi bilen bilir, bilmeyen de kendi gibi bilir. Biz dün olduğu gibi bugün de alnımız ak, başımız dik bir şekilde buradayız. Yarın da aynı şekilde burada olacağız. Hamd olsun bugün milletin emaneti kabul ettiğimiz ilçe başkanlığı koltuğunu gönül rahatlığıyla bir başka kardeşimize devrediyoruz. Bundan sonra bize düşen bu davanın bir neferi olarak Hüseyin kardeşimizin en büyük destekçisi olmak, onun çalışmalarına omuz vermektir. Kimsenin şüphesi olmasın. Biz Ünye'miz için burada olacağız. Partimiz için, davamız için, mücadelemiz için burada olmayı, bu nöbeti tutmayı sürdüreceğiz” dedi.

-“AK Parti, milletin partisidir”-

Kongrede konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye'ye yapılan yatırımları değerlendirerek başladığı konuşmasında, “Kurulduğu günden bugüne partimizin çeşitli kademelerin de görev yapan, bugünlere gelişimizde emeği olan her bir kardeşime en içten dileklerimle teşekkür ediyorum. AK Parti sadece ve sadece milletinden destek alan Sayın Cumhur Başkanımızın söylemiyle kökümüz mazide, gözümüz atide olan bir hareketedir. Kuruluşundan bugüne girdiği her seçimden, gerçekleştirilen her bir referandumdan milletle sözleşmesini tazelemiş ve birinci parti olarak çıkmış bir partiyiz biz. AK Parti milletin partisidir. Geçmişten gelen değerleri kaybetmeyen, o değerlere sahip çıkan ve o değerler doğrultusunda geleceği planlayan hedeflerin den de asla sapmayan bir partiyiz biz. Evet böyle bir partide milletimiz 30 Mart 2014 tarihin de bize yüklemiş olduğu görevi laikiyle yerine götürme noktasında Sayın Bakanımızla, Milletvekillerimizle, Büyük Şehir Belediye Başkanımızla ve siz değerli teşkilatımızla gece gündüz demeden Ünye'nin değişimi, dönüşümü için mücadele ediyoruz. Hizmetlere baktığımızda saymakla bir çırpıda bitirilebilecek olan hizmetler değil. Gerçekten Ünye'nin 50 yılına, 100 yılına hizmet edecek eserler ortaya çıkıyor.” dedi.

-“Ünye bizi hiçbir zaman mahcup etmedi”-

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye'nin kendilerini hiçbir zaman mahcup etmediğini vurguladığı konuşmasında, “Gerek referandum sürecinde gerekse 30 Mart 2014 seçimleri ile başlayan takvimde Ünye ilçemiz her zaman oy oranını da artırmak suretiyle bizleri hiçbir zaman mahcup etmemiştir. Ünye, sandıklar açıldığında hem Ünye'de hem Ordu'da gurur verici tablonun ortaya çıktığı parti olarak ta her zaman o sandıkların sonucuyla umutlandığımız bir ilçemizdir. Yetiştirmiş olduğu siyasi kimliklerle de gerek Ordu bazında gerekse Türkiye bazında isminden söz ettiren, kendi ile münhasır muhafazakâr yönü ağırlıklı, güzel insanların yaşadığı, bugün de kongresini yaptığımız Ünye ilçemizi tekrar hayırla takdirle yâd etmeyi kendime bir görev ve bir borç addediyorum.” diye konuştu.

-“Ünye teşkilatına teşekkür ediyorum”-

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ünye teşkilatının her zaman başarılarla dolu çalışmaların altına imza attığını belirterek, “Ünye'deki 5. Olağan kongremizin Ünye'mize, Ordu'muza, Ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.  Bugüne kadar partimizde Ünye'mizde Ordu'da görev yapmış, bu kutlu yürüyüşün bayrağını bugünlere taşıyan teşkilat başkanlarına, yönetimlerine, kadın ve gençlik kollarımıza ve Üye'de bu davanın bayraktarlığını yapan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

-“Biz kutlu bir davanın neferleriyiz”-

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, kutlu bir davanın neferleri olduğunu söyleyerek, “Bugüne kadar Ak Parti'ye gönül veren, hizmet eden bundan önce ki dönemde kurulduğu günden bugüne kadar Ak Parti'ye gönül veren hizmet eden tüm dostlarımıza, tüm ak gönüllülere teşekkür ediyorum.  Bundan sonra göreve gelecek tüm arkadaşları da tebrik ediyor, muvaffakiyetler diliyorum. 24 Mart tarihinde gerçekleştireceğimiz Ordu il kongremiz için bu kongreden sonra ilçe başkanımız, yönetimimiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ev ev sokak sokak dolaşarak Ordu il kongresine davet etmesini rica ediyorum. Biz kutlu bir davanın neferleriyiz.” diye konuştu.

-“AK Parti, milletiyle hareket ettiği için 16 yıldır iktidar”-

Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, AK Parti'nin milletiyle ortak hareket ettiği için 16 yıldır iktidarda olduğunu ifade ederek, “AK Parti bugün 16. yılında halen iktidar ise milleti gibi konuştuğu, milleti ile hareket ettiği için iktidar. AK Parti popülist siyaseti düşünerek değil gerçekten insanlarımızın ihtiyacını düşünerek siyaset yaptığı için iktidarda. Bugün burada 85 mahallemizin delegesi bulunuyor ve sizler Ünye ilçesinde Ak Parti'yi temsil eden neferlerisiniz. Bugün bu kongrede konuşulanları, anlatılanları buradan altığınız enerjiyi her biriniz kendi mahallenizde, kendi ilçenizde anlatmak ve Ak Parti'nin görevini ve tanımını yapmak durumundasınız.” dedi.

-“Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”-

Ak Parti Ordu il Başkanı Uğur Çelenk, partinin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Ordu'da yüzde 42 ile başladığımız Ak Parti serüvenimiz bugün geldiğimiz noktada yüzde 65'lere, Ünye'de yüzde 70-75'lere dayanmış durumda. Bugüne kadar emeği geçen, emek veren, Ak Parti'mize destek veren tüm Ak Parti neferlerine teşekkür ediyorum.  Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Genel kurulda, protokol konuşmalarının ardından faaliyet ve bilanço raporu, gelir-gider cetveli okunup onaylandıktan sonra seçimlere geçildi.

401 delegesi olan AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı'nda sandığa giden 133 delegenin oyunu alan Hüseyin Tavlı ve ekibi yeni dönemin startını verdi.

Tavlı'nın yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

 

“Fatma Türkmen, Necati Güler, Mustafa Fidan, Yılmaz Ciloğlu, Ercan Yıldırım, Nurten Mutlu, Resul Çalık, Servet Sezgül, Ethem Uysal, Hasan Çarkacı, Neşe Akgül Tiyaloglu, Ahmet Hatipoğlu, Hüseyin Kalkan, Abdullah Öztürk, Ahmet Can, Ahmet Şahin, Arif Safa Sarı, Selma Hasdemir, Samet Tecer, Ali Yağcı, Atilla Güven, Şule Karaoğlan Demir, Sezai Telli.” Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.