EML,
EML,"Ülkem İçin Kan Veriyorum" dedi
14 Mart 2018 Çarşamba 19:14
Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Lisesi (EML), "Ülkem İçin Kan Veriyorum" sloganıyla bu yıl ikinci kan bağışı kampanyasını düzenledi.

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kızılay Ordu Şubesi işbirliğiyle "Ülkem için Kan Veriyorum" sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

14 Mart 2018 Çarşamba günü 9.00 -18:00 saatleri arasında Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen kampanyaya öğrenci ve velilerin yanı sıra, Ünye Küçük Sanayi Sitesi kooperatifi ve çeşitli meslek odaları da destek verdi.

-“On bin kişiye ulaştığımızı düşünüyorum”-

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kan Bağışı Kulübü Rehber Öğretmeni Oktay Kaynar, ‘Ülkem İçin Kan Veriyorum' sloganıyla başlattıkları kan bağışı kampanyasının bu yıl ikincisini düzenlediklerini söyledi.

Kaynar, kampanya ile kan bağışının önemi ile ilgili farkındalık yaratmayı hedeflediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“2017 yılında ilkini düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında 280 ünite kan toplamıştık. Yaklaşık bir ay boyunca Kan Bağışı Kulübü ve öğrenciler Ünye'de; esnaf, üniversite ve kıraathanelere kadar bütün Ünye'yi dolaşarak kampanyaya davet etti. En azından kan veremeyen, başka bir yerde yaşı tutmayan, 18 yaşına geldiğinde kan bağışı olduğunda duyarlı olmaları için çalışmalar yürüttük. Sadece kan bağışını bugün için yapmadık, ileride ortaokul ve lise öğrencilerinin ileride kan bağışçısı olması için çalışma yürüttük. Her mahalleye gittik, tanıdığımız yerleri ziyaret ettik. Ziyaretler kapsamında bin 300 kişiye ulaştık.”  

 

"Yarın neyle karşılaşacağımız belli değil, birbirimize ihtiyacımız var” ifadesini kullanan kulübün diğer Rehber Öğretmeni Hacer Coşkan ise, “Aylar önce başlattığımız çalışmayla çeşitli yerlere broşürler asıldı. Okullar ziyaret edilerek kan bağışının önemi anlatıldı. Öğrenciler vasıtasıyla veliler bilgilendirildi. Ayrıca Ünye esnafı ziyaret edilerek onların da kampanyaya desteği sağlanmaya çalışıldı.” diye konuştu.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.