Ünye’ye sembol ürün aranıyor
Ünye’ye sembol ürün aranıyor
14 Mart 2018 Çarşamba 19:17
Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ilçenin tanıtımına ve turizmine katkı sağlaması amacıyla Ünye’yi temsil edecek sembol ürün için çalışma başlattığını açıkladı.
Ünye’yi simgeleyen, özgüleyen bir sembol arayışında olduklarını vurgulayan Kaymakam Güney, “İlçemizin tanıtımı konusunda gelen turistlere pazarlayabileceğimiz, satabileceğimiz, hediyelik eşya dediğimiz, gittiğimiz yöreyi yansıtan çok komplike ve pahalı olmayan ama ilçe tanıtımına katkısı olabilecek bir sembol ürün tasarlama gayretimiz var.”diye konuştu.
Kaymakamı Güney, Ünye’nin turizmde ciddi bir potansiyeli olduğunu ifade ederek, “Biz öyle bir şey üretelim ki; hem Ünye’yi tanıtsın, hem kültürümüzü yansıtsın, hem insanların evlerinde bir aksesuar olsun.” dedi.

 

 

Ünye'nin tanıtımına ve turizmine katkı sağlamak, ilçeyi temsil etmek amacıyla Ünye Kaymakamlığı tarafından sembol ürün arama çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar kapsamında Ünye Kaymakamlığı'nda bir toplantı gerçekleştirildi.

-“Ünye'nin turizmde ciddi bir potansiyeli var”-

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Ünye'nin turizmde ciddi bir potansiyeli olduğunu ifade ederek, “Biz öyle bir şey üretelim ki; hem Ünye'yi tanıtsın, hem kültürümüzü yansıtsın, hem insanların evlerinde bir aksesuar olsun.” dedi. 

Kaymakam Güney, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Ünye turizmde ciddi potansiyeli olan iddialı bir ilçe. Bu iddiasını daha da iddialı bir konuma getirmek için hem Kültür ve Turizm Bakanlığımız, hem Belediyemiz, hem de Valiliğimizin el birliğiyle gayret içerisindeyiz. Güzel şeyle yapılıyor, yapılacağına da inanıyorum. Bu konuda ilçede bir beklenti ve gayrette var. Asgari müştereklerde birliktelik var. Turizm işi profesyonel bir iş, ekip işi, turizm bir bütünlük ilgilendiren bir iş. İlçemizin tanıtımı konusunda gelen turistlere pazarlayabileceğimiz, satabileceğimiz, hediyelik eşya dediğimiz, gittiğimiz yöreyi yansıtan çok komplike ve pahalı olmayan ama ilçe tanıtımına katkısı olabilecek bir sembol ürün tasarlama gayretimiz var. Bu sembol ürünü gelen turistlere hediyelik eşya olarak satılmanın yanı sıra, ilçemize misafirimiz geliyor, gelen bu misafirlerimize fındık hediye ediyoruz. Fındık güzel ama fındığın Ünye'yi simgeleyen özgüleyen bir tarafı yok. Biz istiyoruz ki Ünye'yi simgeleyen öyle bir hediye verelim ki verdiğimiz bu hediye aksesuar olarak kişinin evinde saklayabileceği bir aksesuar olsun. Hem de Ünye'yi tanıtsın hem de kurumu temsil etsin.”

-“Plaketin bir anlamı yok”-

Misafirlere verilen plaketin bir anlamının olmadığını söyleyen Kaymakam Güney, “Ünye'de görev yapan hakimlerimiz, savcılarımız, memurlarımız, kurum amiri arkadaşlarımız var. Ünye'den ayrılırken veda organizasyonu yapıyoruz. Hediye verirken plaket yaptırıyoruz. Ama bunun bir anlamı yok. Çevreyi kirletmekten, bazı anlamsız şeyleri zengin etmekten öteye hiç bir şeyi yok. Ama bazen de hediyeler yapıyoruz, üzerinde Ünye Belediyesi, Ünye Kaymakamlığı gibi kurum çok ön plana çıktığı için evlerine asmak istemiyorlar. Biz öyle bir şey üretelim ki, hem Ünye'yi tanıtsın, hem kültürümüzü yansıtsın, hem insanların evlerinde bir aksesuar olsun.” dedi.

 

Toplantıya, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Erdoğan,  Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Madeni Eşya Satıcıları Odası Başkanı Ali Özkan ve Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan katıldı.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.