Otobüs firmaları ikinci kez birleşme yolunda
Otobüs firmaları ikinci kez birleşme yolunda
15 Mart 2018 Perşembe 18:48
Ordu-Samsun arasında yolcu nakli yapan Ünye Birlik, Fatsa Birlik, Ordu Birlik ve Metro otobüs firmaları birleşmek için masaya oturdu.
Ünye Şoförler ve otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Bekir Şimşek, Ordu merkez ile Samsun arasında şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan Ünye Birlik, Fatsa Birlik, Ordu Birlik ve Metro otobüs firmalarının birleşmesi için çalışmaların başlatıldığını söyledi.
Yeni yapılan birleşmenin nasıl olacağı ve geçmişte yaşanan sorunların tekrarlanmaması için ne tür tedbirler alınacağı birleşme kararından sonra netleşecek.

 

-“Toplantılarımız devam ediyor”-

Bekir Şimşek, birleşmek için görüşmelerinin devam ettiğini ifade ederek, “Ünye, Fatsa ve Ordu Şoförler ve Otomobilciler Odaları'yla; Ünye Birlik, Fatsa Birlik, Ordu Birlik ve Metro otobüs firmalarından yetkili ve görevlilerle görüşmelerimiz ve toplantılarımız devam ediyor. Şuan ki aşamada birleşmenin nasıl olacağı, vatandaşlarımıza ve bu işten ekmek yiyen esnaflarımıza ne tür faydalar sağlayacağı konusunda görüşmeler yapmaktayız. Bu toplantılar ve fikir alışverişleri yaklaşık bir hafta daha devam edecek olup, birleşmenin sağlanması durumunun kamuoyuna bilgi vereceğiz. Eğer birleşme sağlanırsa zaman zaman yaşanan firmalar arasındaki sorun ve tartışmalarında önüne geçilecektir.” dedi.

-İkinci kez masaya oturdular-

Otobüs firmaları; Ordu Büyükşehir Belediyesi ve UKOME tarafından alınan karar doğrultusunda 2016 yılı mayıs ayında birleşmiş ve bu birleşmenin ardından özellikle Ünye'den Samsun'a yolculuk yapan vatandaşlar çeşitli sıkıntılar yaşamışlardı.

Birleşmeden kaynaklı ulaşımda sorun yaşayan Ünyeliler, “Yer bulmakta zorluk çekiyoruz. Yer ayırtıyoruz ama gelen araç dolu geliyor, yerimize oturamıyoruz. Çocuğumuz, eşimiz araçların hostes koltuğunda gitmek zorunda kalıyor ve bu hiç hoş bir durum değil.” diyerek tepkilerini dile getirmişlerdi.

Oda Başkanı Bekir Şimşek, tepkilerden sonra Samsun'dan Ünye'ye gelen yolcuların evlerine nakletmekte biraz zorluk çekeceklerini ifade ederek, “Bazı aksaklıklar bizden dolayı olacaktır veya şoförlerimizden bilmeyerek, yanlışlık olursa ben onlar adına özür diliyorum. Bizzat ben işin başında duracağım ve en kısa zamanda aksaklıkların giderilmesini sağlayacağız.” diye açıklamada bulunmuştu.

 

Yeni yapılan birleşmenin nasıl olacağı ve geçmişte yaşanan sorunların tekrarlanmaması için ne tür tedbirler alınacağı birleşme kararından sonra netleşecek.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.