Yanan evi için yardım bekliyor
Yanan evi için yardım bekliyor
15 Mart 2018 Perşembe 18:53
Ünye’nin Pelitliyatak Mahallesi’nde evi ve eşyalarının yandığını söyleyen Mustafa Kolcu, onarım bakım ve eşya yardımı için hayırseverlere seslendi.

Ünye'nin Pelitliyatak Mahallesi Fındıklı Mevkii'nde 2017 yılının ağustos ayında evinde çıkan yangın sonucu evinin bir odasının ve içerisinde bulunan eşyaların yandığını söyleyen Mustafa Kolcu (49), evinin onarım ve bakımını yaptıramadığını, yardımseverlerden sac ve eşya yardımı beklediğini söyledi.

Kolcu'nun yanan evi için Kaymakamlık ve Belediye fonlarına başvuru yaptığını, ikamet adresinin Ünye merkezde olması ve köyde yanan evinin kayıtlarda fındık evi olarak geçmesi nedeniyle ev yardımı yangın fonundan destek alamadığı öğrenildi.

4 çocuk babası Mustafa Kolcu, evinde çıkan yangın sonucunda yaklaşık 8 bin lira zararı olduğunu, bu zararı karşılamaya kendisinin durumu olmadığını belirtti.

-“Sac ve eşya yardımı istiyorum”-

Kolcu, vatandaşların yardım desteğini beklediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

 

“2017 yılı 8. ayında evimde sobadan kaynaklı bir yangın oldu. Yangında evimin bir odası, eşyalarım yandı. Yaklaşık 8 bin lira zararım oldu. Evim 2 katlı betonarme. Evde ben eşim ve çocuğum kalıyoruz. 1 yıldır da Ünye'de oturuyorum. 6 ay köydeki evimi, 6 ayda Ünye ilçe merkezindeki evi kullanıyoruz. Evimin üzerine sac yaptırmak ve eşyalarımı temin etmek için yardım istiyorum. Evin üstü açık, imkanım olmadığı için yaptıramadım. Birinci katta durduğum iki odam vardı, birisi komple yandı. Ben serbest çalışıyorum, fındıkla geçiniyorum, on günde bir inşaat işi çıkarsa gidiyorum. 6 dönüm arazim var, oradan yetişen fındık ile geçiniyorum.” Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.