Minikler önce “Kültür Ambarı”nı keşfetti, sonra etrafına fidan dikti
Minikler önce “Kültür Ambarı”nı keşfetti, sonra etrafına fidan dikti
16 Mart 2018 Cuma 19:30
Ünye Gölevi Anaokulu’nun minikleri, İkizce'de 6 bin kitaptan oluşan “Kültür Ambarı”nı keşfettikten sonra, kültür ambarının çevresine ceviz fidanı diktiler.

Ünye Gölevi Anaokulu'ndaki minikler, İkizce İlçesi Düzpelit Mahallesi'nde 5 yıl önce evinin bahçesindeki ambarını 6 bin kitaptan oluşan "Kültür Ambarı"na çeviren Hayati Çalık'ı ve kütüphanesini ziyaret ettiler.

"Kültür Ambarı"nı gezerek bilgi alan minikler, ardından çevresine öğretmenleri ve velileriyle birlikte ceviz fidanları diktiler.

Kurduğu ve dikkat çeken bu Kültür Ambarı”yla okumayı seven herkese hizmet sunduğunu ifade eden Hayati Çalık, “Biz Kültür Ambarı Kütüphanesi'ni kurarken ilçemizde kültürel faaliyetlerin olmasını düşünmüştük. Bu tür kültür ve eğitim faaliyetlerinin çocukların ve miniklerin ruhsal ve fiziksel sağlıkları için de yararlı olacağını düşünüyorum. 5 yıl içinde güzel ilgi gördü, her geçen gün okuyucu sayımız artıyor. Okumayı sevenlerin yanı sıra, merak edenlerin de gelmesiyle okuyan sayısının arttığını düşünüyorum.” dedi.

 

Çalık, her yaştan, her gruptan misafirleri de Kültür Ambarı'nda ağırlamaktan keyif aldığını sözlerine ekledi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.