Süper emekliliğin reddi için mektup yazıp partilere gönderdi
Süper emekliliğin reddi için mektup yazıp partilere gönderdi
20 Mart 2018 Salı 18:28
Türkiye Sosyalist İşçi Partisi (TSİP) Ünye İlçe Başkanı Salim Oğuz, milletvekillerine tanınan süper emekliliğin reddi için mektup yazıp parti genel merkezlerine gönderdi.

TSİP Ünye İlçe Başkanı Salim Oğuz, milletvekillerine seslenerek süper emeklilik haklarından vazgeçmelerini istedi. Oğuz, yasanın reddi için mektup yazıp parti genel merkezlerine gönderdi.

-“Aklın kabul edeceği bir şey değildir”-

Milletvekillerinin maaşlarıyla birlikte emekli maaşlarının da düzeltilmesinin zorunluluk haline geldiğini ifade eden TSİP İlçe Başkanı Salim Oğuz, parti genel merkezlerine gönderdiği mektuplarda şu görüşlere yer verdi:

 

“Ülke koşulları göz önünde bulundurularak bu eşitsizliğin ve milletvekillerine tanınan süper emekliliğin yeniden ele alınması ve düzeltilmesinde sayılamayacak kadar çok yarar söz konusudur. Bu nedenle mecliste temsilcisi olan veya olmayan siyasi yaşamımızın vazgeçilmez örgütleri olan tüm siyasi partilere çağrıda bulunuyoruz. Harekete geçin, ya haksızlıkların giderilmesi için bir çalışma yürütün ya da bu haksızlığı yaratanlara karşı kamuoyunu aydınlatan çalışmalar yaparak görevlerinizi yerine getirin. Aksi halde bu haksızlıklar sürgit devam edecek, adalet duygusu kökünden sarsılacaktır. Bu, aklın kabul edeceği bir şey değildir. ”  Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.