38 Uyuşturucu zanlısı hakim karşısında
38 Uyuşturucu zanlısı hakim karşısında
20 Mart 2018 Salı 18:19
Ordu merkezli 14 Şubat 2017 tarihinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 38 kişi, Ünye Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkartıldı.
20 Mart Salı günü sabah saatlerinde başlayan yargılama işlemi toplam 3 gün sürecek olup, herhangi bir güvenlik zafiyeti yaşanmaması için Adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

 

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Ordu Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 14 Şubat 2017 tarihinde Ünye, Fatsa, Altınordu ilçelerinin yanı sıra Samsun merkez ve Terme ilçesiyle İstanbul Esenyurt ilçelerindeki adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 35 zanlı ile daha sonra tutuklanan 3 zanlıyla birlikte toplam 38 zanlı, Ünye Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması başladı.

Edinilen bilgiye, 20 Mart Salı günü sabah saatlerinde başlayan yargılamanın 21 ve 22 Mart tarihlerinde devam edeceği ve zanlıların her birinin 30 yılla yargılanıldığı öğrenildi.

Diğer taraftan Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü, ve Ünye Jandarma ekipleri Ünye Adliyesinin çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Ayrıca herhangi bir güvenlik zafiyeti, kavga veya arbede yaşanmaması için Ünye Adliyesi'nde mahkemesi ve işlemi olan vatandaşlar dışında kimsenin adliyeye ve adliye avlusuna alınmadığı öğrenildi.

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığın koordinesinde Ordu Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 14 Şubat tarihinde yapılan operasyonlarda 35 kişi gözaltına alınmış, aynı soruşturma kapsamında aranan üç kişi daha sonra yakalanmıştı.

 

 Zanlıların ev ve otomobillerinde yapılan aramalarda ise bin 548 gram sentetik uyuşturucu ve 3 bin 26 adet sentetik hap, satışa hazır 12 gram esrar, 2 adet hassas terazi, bir adet pompalı av tüfeği, bir adet tabanca ve bu silahlara ait 190 adet fişek ve mermi bulunmuştu.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.