Bekir Cerrahoğlu’nun katil zanlısı teslim oldu

Konuyla ilgili olarak edinilen bilgiye göre; 14 Şubat akşamı Yalı’daki evine giderken kaldırımda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Bekir Cerrahoğlu’nun katil zanlısı olarak 51 yaşındaki İşadamı H.A. cinayetten 13 gün sonra cinayette kullandığı iddia edilen tabancayla birlikte 27 Şubat Salı akşamı saat 14.00 de Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim oldu.


Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Cem Sağdıç konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada; Bekir Cerrahoğlu cinayetinin faili olarak aranan ve hakkında yakalama emri bulunan H. A.’ın saat 16.00 sıralarında olayda kullandığı silahla birlikte teslim olduğunu belirterek; “Şüpheli Halit Arslan Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından alınan ifademiz sonrasında sevk edildiği Ünye Sulh Ceza Mahkemesi tarafından sorgulanmasının ardından kendisine yüklenen kasten adam öldürme suçundan tutuklanmıştır” dedi.


Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayın bütün yönleriyle araştırıldığını belirten Başsavcı Cem Sağdıç, soruşturmanın en kısa süre içerisinde tamamlanarak işin mahkemeye intikalinin sağlanacağını kaydetti.

Bu Haber http://www.unyekent.com/arsiv/haber/print.php?haberno=1856 Adresinden 02.06.2020 Tarihinde Yazdırılmıştır.