Ergün; “Görevimin başındayım”

 


 


 


 


AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, ilçe başkanlığından alındığıyla ilgili kamuoyuna yansıyan iddiaların doğru olmadığını söyledi. 


-“Şahsıma yönelik yıpratma ve karalama kampanyası şiddetini artırarak devam ediyor”-


Kendisine yönelik yıpratma ve karalama kampanyalarının artarak devam ettiğini ifade eden Başkan Arif Ergün, “Uzun süredir sistematik olarak devam eden; şahsıma yönelik yıpratma ve karalama kampanyasının, özellikle son günlerde şiddeti daha da artırılarak devam ettirilmeye çalışıldığını hep birlikte görmekteyiz. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ‘Teşkilatların yenilenme’ hareketini duymayan ve bilmeyenimiz yoktur. Bu bağlamda her yerde olduğu gibi ilimiz ve ilçelerimizde yeniden yapılanma süreci de olağan olarak başlamış durumdadır. Hal böyle olunca, özellikle ilçe başkanlarının karşısında yer alanların, yeni yönetimden görev bekleyenlerin, yeni yönetime yakın durmak isteyenlerin her gün sokak siyasetini alevlendirip, yıpratma ve karalama kampanyasını körükleyerek aslında şahsımızdan daha çok partimize, davamıza zarar verme noktasına geldikleri apaçık görülmektedir. Özellikle sosyal medya tam bir bilgi kirliliği içerisindedir. Şu hususu özellikle ifade etmek istiyorum ki; bu dedikoduları yapanların, fitne ateşini yakanların büyük bir kısmı maalesef parti mensubu olanlardan oluşmaktadır.” dedi. 


-“Yapılan bu fütursuz eylem partimize ihanettir”-


Ergün, yapılan bu söylemlerin partiye ihanet olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:


“Herkes kendi yorumunu, kendi anlayışını doğruymuş gibi kabul ederek, yaşanmış bir gerçek gibi insanlara sunmaya, bu vesile ile onları yanıltmaya çalışmaktadır. Yapılan bu fütursuz eylem doğrudan partimize ihanettir. Neymiş efendim, İlçe Başkanı Arif Ergün Ankara’ya çağrılarak istifa ettirilmiş. Yeni ilçe başkanı falanca kişiymiş. İşin en garip yanı ise körler ve sağırlar birbirini ağırlar misali kurguladıkları bu yalanlara, iftiralara kendilerinin de inanıyor olmalarıdır. Böyle durumlara sebep olanlar, destek olanlar, kendi kişilik ve kimliklerine de zarar vermektedirler. Onlara sesleniyorum; lütfen kendinize gelin, özünüze dönün, olaylara at gözlüğü ile bakmaktan kaçının. Bu dava birimizin değil hepimizin davasıdır.” 


-“Önemli olan davanın makamı değil, içinde yer alıyor olmamız”-


AK Parti Ünye İlçe Teşkilatında yapılacak olan kongreye kadar görevlerinin başında olduklarını açıklayan Başkan Arif Ergün, “Partimizin 5. Olağan Kongresi yapılacaktır. Ancak şu asla unutulmamalıdır ki mevcut yönetimimiz o tarihe kadar görevinin başındadır. O tarih geldiğinde ise ‘Allah razı olsun’ derler. Yeni bir aday gösterirler veya siz devam edin derler. Önemli olan davanın hangi makamında olduğumuz değil, bu kutlu davanın içinde yer alıyor olmamızdır.  Bunun özellikle bilinmesini istirham ediyorum.” dedi.


-“Ak Parti Ünye İlçe Başkanının görevden alınması gibi bir durum asla söz konusu değildir”- 


AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, görevden alınma gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:


“Arif Ergün’ün ilçe başkanlığı döneminde yapılanlara lütfen herkes bir baksın incelesin, son yılların seçim sonuçlarını herkes gözden geçirsin mukayese etsin. Yapılan bu talihsiz açıklamalar, yorumlar bu bilgi kirliliği aslında kimsenin işine yaramamaktadır. Sadece ve sadece tekrar söylüyorum partimize, kutlu davamıza zarar vermektedir. Maksatlı ve nasıl servis edildiği herkes tarafından da bilinmektedir. Ancak şu da unutulmamalıdır ki Ak Parti Ünye İlçe Başkanı’nın görevden alınması gibi bir durum asla söz konusu değildir. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım görevimizin başındayız. Bizlere genel merkezimizden herhangi bir şekilde bir talimat geldiği takdirde, bunu kamuoyu ile paylaşacağımız bilinmelidir.


-“Hiç kimse algı yaratmaya kalkışmasın”- 


 


Kaynağı teyit edilmeden, bu söylentilerin amacının ne olduğunu anlamak çok da zor değildir. Bunu yapanlar şunu asla unutmasınlar, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde biz biriz, beraberiz, kardeşiz, hep birlikte ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu davanın hizmetkârı olmaktan onur duydum, gurur duydum. Önümüzde yaşanması gereken olağan bir süreç var bu süre normal şekilde işleyecek. Lütfen hiç kimse asılsız ve mesnetsiz iddialarla, aynı zamanda yalan iftiralarla kamuoyunun kafasını karıştırıp, algı yaratmaya kalkışmasın.” 

Bu Haber http://www.unyekent.com/arsiv/haber/print.php?haberno=54684 Adresinden 01.10.2020 Tarihinde Yazdırılmıştır.