16 Şubat 2010 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Ünyespor zirveye kuş gibi değil, yılan gibi çıktı!
musakiroglu@mynet.com

Ben sporu daha çok haberleriyle izlerim. Maça/müsabakaya gidip izleme konusunda ise tembelimdir. Biraz da sağlığım elvermez.

Milli müsabakalarda hangi spor dalı olursa olsun sonuçlarını merak eder, takip ederim. Fanatik bir büyük takım taraftarı hiç olmadım. Bu yüzden üç büyüklermiş, dört büyüklermiş beni Ünyespor maçının sonucu kadar ilgilendirmez.

Ünyespor'un ilk 2. Lig'e çıktığında çok heyecanlamıştım. Şampiyonluk sadece sahada değil, aynı zamanda muazzam bir lobi ve kulis mücadeleleri sonucu kazanılmıştı. Yaşananla bugün gibi aklımda…

Ünyespor 90'ların son yıllarına kadar iyi gitmişti. 2. Lig'in sağlam, taş gibi takımı olarakbiliniyordu. Sonra düzen birden bozuldu. Bunda hangi başkanın, hangi yönetimin ne kadar etkisi vardır… Burada anmak, sözünü etmek istemiyorum.

Ard arda sarsılan, sarsıldıkça dökülen Ünyespor'un bir ara, eski oyuncularından Osman Çakıroğlu'nun başkanlığı sırasında yeniden toparlandığını izledik.

Bu toparlanma da çok sürmedi, yeniden bir fetret dönemi başladı. Bir tarafta sokak kulisleri, bir tarafta yönetici kulisleri, bir tarafta oyuncu kulisleri… Birbirini tutmayan, birbirinden habersiz karar ve uygulamalar… “Takım sahipsiz kalıyor, aman kalmasın bari ben fedakarlık yapayım da başsız bırakmayayım” duygusallıkları…

Falan, filan derken… En sonunda 3. Lig'den amatöre düşme tehlikesi ile yüz yüze gelen Ünyespor'da yeniden dirilişâ€¦ Bu sezon başından itibaren grubunda üst üste sekiz hafta süren liderlik…

Tam “Hele şükür, bu iş bir düzene girdi” diye düşündüğümüz sırada, hayda bir çalkantı daha… “Başkan verdiği sözleri tutmuyor, takımı taşıyamıyor, tam tersine kendisi takıma yük oluyor” denilerek, Fatih Cürebal'ın bizzat kendi yönetimi tarafından başkanlığının elinden alınması…

Yine yeni bir arayış, başkan arayışı… Derken Ünyemek firmasının sahibi Sayın Ömer Zorlu'nun elini taşın altına koyması, başkanlığı kabul etmesi…

Yeniden kurulan düzen, takımın oturması için sabır yüklü bir çalışma… Umutla bekleyişâ€¦ Ara transferlerle takımın takviyesi ve Süper Play Off hedefi…

Nitekim de Pazar günü liderlik…

Hani bir söz vardır, “Zirvelerde hem kuşa rastlanır, hem de yılana. Yalnız, zirveye kuş uçarak, yılan tırmanarak çıkmıştır.” Bu sözün arkası, “Kuş bakmışsın, uçmuş, zirveden kaybolmuş, ama yılan hala oradadır” olarak devam eder.

Evet yılan oradadır… Çünkü tırmanmış, zirveye sürüne/sarına çıkmıştır. Çıkmanın zorluğunun ne olduğunu adım adım yaşamıştır. O yüzden zirvenin kıymetini en iyi o bilir, kuş değil.

Ünyespor da aynen böyle oldu diye düşünüyorum ben. Zirveye şans, talih, hakem hata ve kayırmaları vb… yollardan çıkmadı, yani uçmadı kuş gibi. İğneyle kuyu kazdı, canını dişine taktı… Azmetti, yılmadı… Sabırla devam etti, öyle lider oldu.

Ünyespor'un Hocası Sayın Şenol Kaba'nın açıklamalarını hep izler bakarım… İddia ve ihtiyat birliktedir bütün açıklamalarında Şenol Hoca'nın. Bu huyunu da çok sever, beğenirim.

Şenol Hoca'nın, istikrarlı bir takım yaratma mücadelesi veren Başkan Ömer Zorlu ve ekibi için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorum.

Ben Başkan Sayın Zorlu'yu ve yönetimini, Şenol Hoca ve ekibini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. İnşallah çıktıkları zirvede kalır, sonraki hedeflerini de gerçekleştirirler ve bizlere şöyle derinden bir heyecan yaşatırlar.

Ha şunu da ilave edeyim… Yarın ilk işim gidip iki tane Ünyespor için çekiliş bileti alacağım. Öyle ya, tam da bu sırada bu ekibe, bu takıma destek olmayacağız da ne yapacağız?

NOT: Tesadüfe bakın, bu hafta bir Ünye takımı daha, Amatör 1. Lig'deki ekiplerimizden Ünye Belediyespor da grubunun lideri olmuş.

Sevgililer Günü'nde “Sevgili” Ünyelilere bir liderlik hediyesi de Ünye Belediyespor'dan geldi. Kendilerini kutluyor, başarılarının sürekli olmasını diliyorum.  Bu Haber 2323 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI