4 Ağustos 2010 Pazar
MUHAMMED SIDDIK ÖZ
Sizden gelenler..
Sn. Ali ÖZTÜRK ve Ünye KENT Gazetesi

Yeni ve cesur bir atılımla çıkarmış olduğunuz GÜNLÜK ÜNYE Kent Gazetenizi bugün postadan aldım. Çok çok memnun oldum. Yıllardır bana gönderdiğiniz haftalık Şirin ÜNYE Gazetesi'ni de heyecanla alıyor ve zevkle okuyordum. Çok seyrekte olsa ben de size bazen önemli olduğuna inandığım ve yazmam gerektiğine karar verdiğim konularda yazı da gönderiyordum ve siz de yayınlıyordunuz. Ancak, sizin, özellikle senin bu gazetecilik konusundaki başarını ve azmini anlatan bir yazıyı yazıp göndermek bir türlü kısmet olmamıştı. O da bu güne nasip oldu galiba.

Senin ve Ünyeli birçok dostumuz ve hemşehrilerimizin de bildiği gibi, ben, yani biz ÖZLER olarak 1977 yılında başlayan ve aralıksız 20 yıl yayın hayatına devam eden, daha sonra birkaç defa aralıklı olarak çıkarılan Çağrı Gazetesi'ni çıkarmıştık. O zamanlar Ünye'de OFSET tekniği ile çıkarılan gazeteler olmadığı için, biz gazetemiz Çağrı'yı maalesef bu kadar güzel çıkaramıyorduk.

Senin bugün çıkardığın gazeteyi o günlerde çıkarmayı çok isterdim. Bu nu sana birkaç defa şifahen de söyledim, şimdi ise yazıyorum ve herkesin bu azmi, başarıyı duysun, görsün istiyorum.

Genel Yayın Yönetmeniniz Sn. Musa Kıroğlu'nun da belirttiği gibi, bu iş çok meşakkatli ve çetin bir iş. Ancak ben şahsen seni tanıyan biri olarak bu işin üstesinden geleceğine eminim. Çünkü bu iş başka işlere benzemez. Bu iş için aşk lazım, azim lazım, gayret lazım az, çok tecrübe ve bilmek lazım, beceri ve kabiliyet lazım. Bunlar da sende yeteri kadar var olduğunu biliyor ve görüyorum.(Sen şimdi nerde yetiştik, ustan kim derler adama diyeceksin) Evet, ama o ustaların yanında başkaları da yetişti, ama herkes aynı beceri ve başarıyı gösteremeyebilir. Nitekim her şey ortada.

Uzatmayalım. Bugünkü durumdan ve bugünkü başarılarından dolayı seni yürekten kutluyorum. Senin adına ben de bu gazeteyi alıp okudukça, inan son derece seviniyor ve mutlu oluyorum. Ayrıca Ünye'de önemli bir iş yaptığının farkındayım ve herkesin de farkında olmasını istiyorum.

Bu vesile ile seni tekrar candan tebrik ediyorum. Ve başarılarının devamını, dürüst cesur ve hakkaniyetli uzun soluklu bir yayın hayatı diliyorum ÜNYE Kent gazetenize…

Muhammed Sıddık ÖZ 04,11,2008-11-04

 Bu Haber 1957 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : TEBRİKLER Alibey Tarih : 1 Aralık 2008 / Pazar Üye Adı :
DOĞRU SÖZE NE DENİR Kİ Allah yardımcınız olsun. soluğunuz daiiim gücünüz kaiiim olsun . tebrikediyor selave muhabbetlerimi iletyorum. m.sadık özoğlu.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI