11 Aralık 2008 Pazar
ARİF TAKICI
OBAMA VE TARİKAT
Daha önce bu köşede Başkan BUSH’un Evangelis Tarikatı/na mensup olduğunu ve Dünya’ya hükmetmek isteyen gurupların temsilcisi olduğunu yazmıştım.

Son günlerde yazılı ve görsel basında, yeni seçilen OBAMA'ya yönelik bolca pozitif düşünceler ifade edildiğini ve gerek ülkemizde, gerekse dünya kamuoyunda, OBAMA'nın mazlumları temsil edecek ve onlara ışık olacakmış gibi bir imajla lanse edildiğini görünce, konuya dair yazı yazmamın yerinde olacağını düşündüm. OBAMA da Hıristiyanlığın radikal bir kolu olan Evangelist Tarikatı'na mensup bir ABD Başkanı'dır. Diyebilirsiniz ki, eh, ne olmuş yani? O zaman buyurun durumu beraber bir inceleyelim!

Bir asırdan fazla zamandır, İslam alemi zafiyet içerisinde. Eskiden İslam'a karşı başlatılan her hareketin, her haçlı saldırısının arkasında Vatikan, yani Papalık bulunurdu. Şimdi ise, bugüne kadar pek bilinmeyen, yeni bir taarruzla karşı karşıya İslam Alemi. Bu  da, güçlü siyasi ve ekonomik desteği olan Evangelist Tarikatı akımıdır. Gizli veya açık her saldırı siyasi ve ekonomik güçle varlık gösterebilir. İşte  Evangelistler bu gün bunu fazlasıyla sağladıkları için meydana inmişlerdir…

Peki Evangelist, Evangelizm, nedir? Evangelizmin aslı, Protestanlığa yani Martin Luther'e dayanır. Evangelist yeni İncil, yeni müjde demektir. Luther, Papa'ya ve Vatikan'a karşı olarak kurduğu yeni kiliseye ‘'Evangelist Kilise Hareketi''ismini vermişti. Papalığın yaptıklarına karşı çıktığı, protesto ettiği için bunlara 'Protestan'' denildi. Martin Luther , kiliseyi reforma tabi tuttu. Protestanlar  ahiretten  çok, dünya işlerine ağırlık verdiler. Ticaret liberal hale getirildi. İbadet önemsizleştirildi. Bunun  için de Protestanlığın bu köklü değişikleri, bir reform hareketi olarak değerlendirildi. Ayrıca Protestanlar ‘'kıyamete‘' ve ‘'Mesih'e‘' farklı bir açıdan bakıyorlar. Ahir zamandaki iyi ile kötü arasında, yani Evangelistlerle Müslümanlar arasında büyük savaş çıkacağına inandıkları için, gelecek olan kıyameti hızlandırmak, kendi  lehlerine çevirmek için ellerinden geleni yapmaları gerektiğine inanıyorlar. Evangelister,1867‘de Kiliseler Konseyi'ni kurdular. Fundamentalist Hıristiyanlar diğerleri ile anlaşmazlığa düşerek Evangelist adını benimsediler. Bunlar tahrif edilmiş İncil'in tutucu yorumunu benimseyen radikal Hıristiyanlardır. Bugün Batı'da Evangelist tabiri, liberal zıddı, bağnaz manasında kullanılıyor. Muhafazakar ve ılımlı Hıristiyanlar bundan rahatsızlık ve endişe duymaktadırlar. Evangelist‘lerin ne yapmak istediklerini gelecek yazımda anlatacağım! Evangelistler, bugün Batı'da en etkili Hıristiyan tarikatı durumundadırlar. Gösterdikleri hızlı gelişim ve uyguladıkları akıl almaz, radikal, acımasız  projeler, sadece İslam Ülkelerinin değil, Batı'daki  akl-ı selim sahibi araştırmacıların  da ciddi şekilde kabusu olmaya başladılar. Çünkü, tarih boyunca, Hıristiyanların dine dayalı radikal saldırıları çok acımasız olmuştur. İşte Irak‘ta olan da budur!

Şimdi gelelim OBAMA'ya! Obama  vitrine Masonlar,Yahudi lobisi  ve ABD derin Devleti tarafından konulmuştur! Mevzu imaj tazelemesidir. Afrika pazarında Amerika var mı? Hayır! Peki, bundan sonra olur mu? Evet, çünkü ,''OBAMA  içimizden biri aşısını‘' Dünya bağışıklık  sistemi kabul etti. OBAMA  imajı, dünyada ABD  karşıtlığı düşüncesini  bertaraf  etmek  için ABD beyin fırtınası mahsulünün dünya sahnesinde  ortaya konulan bir senaryosudur.

 Bu Haber 1690 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI