10 Nisan 2010 Pazar
ARİF TAKICI
Anılar
Arif Takıcı

Anılar zihnin derin dehlizlerinde kutsalın  muhafazası formatında yıllarca zinde yaşam koordinatları olarak kalırlar.  Çağımızın insan yaşamına monte ettiği klişe yaşam ekseninde olmak bile, zihninize kodlanmış masum çocukluk anılarınızın koordinatlarını belleğinizden silemez. Bir bilgisayarın belleğini temizlemeniz kadar kolay değildir,  kirlenmemiş, berrak, sevginin billurlaştırdığı  çocukluk  ANILARINI SİLMEK!!! 

Bu yazımı, doğup büyüdüğüm Burunucu Mahallesi'ne dair yazmak istedim…Burunucu -Çömlekci mahallesi Ünye'nin en eski mahallelerinden biridir…. Tabi, mahallenin tarihi ile ilgili yazmaya bu köşem yetmeyeceği için sadece birkaç hususa değinmekle yetineceğim. Mahallemiz, Ortayılmazlar ve Atatürk mahalleleri ile komşudur. Dolayısı ile her iki mahalle insanları  sosyal ve kültürel eksende  içselleşmiş, adeta ikiz kardeş gibi olmuşlardır.  Her iki mahallenin çocukları beraber oynamışlar, beraber denize girmişler, hayatı paylaşmışlardır.

  ANILARI YAD EDELİMMİ?  Bu yazın Burunucu Mahallesi'nde kültürel etkinlik  yaparak, gerek  Ünye'de bulunan, gerekse uzakta olan  mahallemizin saygıdeğer insanları ile  buluşmak, hasret gidermek, hatıraları yad etmek, özlem  sevgi ve coşkumuzu paylaşmak istiyoruz. Bu düşüncemizi biraz daha olgunlaştırdıktan sonra  tarihini ve mahiyetini açıklayacağız.. Neler mi yapacağız. Okul önünde pilav günü (pilav ikramı) sanat müziği dinletisi, resim sergisi, ve diğer sürprizler!!!  Mahallemizin betonlaşmadan önceki eski resimlerini, mahallemizin büyüklerine ait resimleri toplayıp arşivlemek ve yazın resim sergisi açmak istiyoruz. Resimleri yaptırıp orijinallerini sahiplerine geri iade edeceğiz… Bu bakımdan…elinde eski  resim olanlar lütfen bana ulaştırsınlar!!!!

 

ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU… Okul aile birliği ve okul idaresi olarak okulun alt yapı ve diğer standartlarının geliştirilmesi paralellinde çalışmalar yapıyoruz.  Bu çalışmalar, geleceğin teminatı olan gençlerin iyi yetişmesine matuf çalışmalardır. Bu bakımdan, çocuklarımıza teknolojinin getirdiği yenilikleri sunmak zorundayız… Ben öncelikle imkanı olan velilerin okul katkı paylarını ödemelerinin çok önemli oluğunu ifade etmek istiyorum! Öncelikle okulumuza velilerin sahip çıkması çok önem arz ediyor.  Diğer yandan, Atatürk okulundan mezun olmuş, Burunucu Mahallesi'nde doğmuş ekonomik durumu elveren insanlardan yardım bekliyoruz. Aslında bir başka ifadeyle, herkesten okulumuz için yardım bekliyoruz.  Neler mi lazım? Okulu kamera sistemi ile donattık, bu çalışmadan borcumuz var.

Diğer yandan, tüm sınıfları projeksiyon cihazı ile donatmak için çalışmalarımız var. Yerimin darlığı dolayısı ile şu anda bahsedemediğim daha başka çok güzel düşüncelerimiz var. Okulumuz ve çocuklarımız için, velilerimizden, mahallemiz sakinlerinden, okuluz mezunlarından ve hayır severlerden  yardım bekliyoruz.

Atatürk ilköğretim okulu öğretmenlerinden, değerli eğitimci Uğur  ERKOÇ'un biricik yavrusu,  birkaç ay önce trafik kazası geçirerek komaya girmişti. O günden bu yana bitkisel hayat yaşayan talihsiz yavru  ebediyete intikal etti. Sevgili kardeşim Uğur ODABAŞI  ve ailesine baş sağlığı diliyor, sabrı cemil niyaz ediyorum .Bu Haber 2064 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI