30 Nisan 2010 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Sohbet güzeldir hele de okuyucu ile...
musakiroğlu@mynet.com

Zaman, zaman yazıyorum.. Bir yazarın yazdığı yazısının aslında okurları ile sohbet etmesi olduğunu söylüyorum.

 

Bir yazarı asıl yazar yapan.. Sırası geldiğinde yemeyip içmeyip, öncelikli olarak yazısını yazdıran en önemli etken işte bu okurlarıyla yaptığı sohbet duygusudur.

 

Onu bunu bilmem ama ben seviyorum okurlarla, siz saygıdeğer okurlarımla sohbet etmeyi.

 

Duygularımı ifade ediyorum, düşüncelerimi paylaşıyorum. Yorumlarımı dile getiriyor, sizlerden gelen olumlu, olumsuz eleştiri ve yanıtları gözden geçiriyor, değerlendiriyorum.

 

Yaptığım iş, yani yazdığım yazılar benim nefes borum, hayatla olan bağım, can damarlarımdır.

 

27 Nisan Salı günü yazdığım “Ne oluyor, sigara yasağı deliniyor mu yoksa?” başlıklı yazıma çok sayıda mesaj geldi. Diyebilirim son zamanlarda yazdığım yazılar içinde en çok bu yazıma mesaj gönderildi.

 

Gelen tüm mesajlar sigara yasağının delinmesi endişesi taşıyordu.

 

Yazdığım yazıyı tam zamanında ve ifade ettikleriyle de yerinde bulan okurlarımdan tek bir kişi karşı çıkmış.  Diyor ki gönderdiği mesajda, “Ne yani sen sigara içmiyorsun diye, başkaları da mı içmesin? Herkes seni takip edecek değil ya..”

 

Bu okurum adını da yazmış, tanıdığım birisi. Hatta her gördüğümde sigarayı bırakmasını tavsiye ettiğim.. Kendisi kadar canını, sağlığını da sevdiğim yakın bir dostum.

 

Buradan kendisine tekrar çağrı yapıyorum, sigarayı bırakmasını istiyorum. Duyduğuma göre çok sevdiği torunu Senem de bırakmasını istiyormuş. “Dedeciğim seni çok seviyorum, sigara içersen hasta olur, ölürsün. Ben de çok üzülürüm” diyormuş.

 

“Hadi bakayım Dursun, sigarayı şimdi de bırakma da göreyim. Sen o dünyalar güzeli torunun Senem'i biraz zor üzersin.”

 

Dursun, yalnız o son cümlen var ya, sanki bana senin sözün değil gibi geldi. Sen aslında beni iyi tanırsın. Ben, hiç kimseyi kendimi takip ettirme gibi bir saçmalığa düşmem, düşmedim de. Sen nerden çıkarmışsan “Herkes seni takip edecek değil ya” diye yazmışsın.

 

Sen bırak beni takip etme işini falan.. Sen toplumun % 99'unun desteklediği sigara yasağına katılıp, onları takip etsene..”

 

Bir okuyucum da bakın ne yazmış: “Musa Bey, Ünyespor'la ilgili çok güzel ve yararlı olduğuna inandığım yazılar yazdınız. Bu ara niye daha yazmıyorsunuz. Ünyespor'un kalan son iki maçında çok büyük moral ve desteğe ihtiyacı var. Bir de Ünye Belediyesi, Meydan'a taktığı yazıda Belediyespor'a 3.lig yolunda başarı diliyor da neden Ünyespor'a 2. lig yolunda başarı dilemeyi unutuyor. Belediyesporumuz da Ünyesporumuz da bizim canımız ciğerimiz, oraya Ünyespor için de destek yazısı bekliyoruz. Semih Sarı”

 

Ben Belediye'nin Ünyespor için yaptığı yardım ve desteği biliyorum. Eminim okurumun da dediği gibi böyle bir yazının takılması unutulmuş ya da gözden kaçmıştır. Ünyespor da Belediyespor da ayrılmaz iki parçamız değil de nedir ki?

 

Bu sene takımlarımız başarılı bir sezon geçiriyorlar. Belediyespor 3. Lig yolunda, Ünyespor 2. Lig yolunda sona doğru mücadele ediyor. Temennimiz, duamız her ikisinin de hedefine ulaşması üzerinedir. İki takımımıza da tekrar-tekrar başarılar diliyoruz.

 Bu Haber 2056 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI