12 Mayıs 2010 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Atatürk Parkı.. Ünyespor..
musakiroğlu@mynet.com

Ünye şehir merkezi eski kayık çekek yerindeki kumsalda 1986 yılında başlayan dolgular sonucu oluşan alanda yeni bir park düzenlemesi yapılıyor.

 

Adı Atatürk Parkı konulan bu alanın adındaki Atatürk sözcüğünün enteresan bir hikayesi vardır. Bu sahada kaldırım kenarına 1970'li yılların sonunda yapılan kamyoncular kooperatifi binası yıkılmak istenir. Bunun üzerine kooperatif yönetimi buradaki binanın önün Atatürk büstü koyar ve yıkımı önler.

 

Sonraki yıllarda buradaki bina yıkılır ancak Atatürk büstüne dokunulamaz. Orada öyle yıllarca, biraz da olmadık görüntü içinde kalan Atatürk büstünden dolayı bu alanda yapılmak istenen parka da Atatürk Parkı adı verilir.

 

Atatürk Parkı önceleri kumsalın, sonraki yıllarda da denizin doldurulması ile oluştuğu için bu alandaki çalışmaya şahsım dahil yıllarca tepki gösterildi. Bunun bir çevre katliamı olduğu, çok büyük yanlış yapıldığını ifade edildi.

 

Ancak gel gör ki, iş bir defa bütün azametiyle ortalığı iyice tutmuş, yayılmıştı. Geri dönüşü artık imkansız bir hal almıştı. Boynumuzu büktük, sineye çektik, orada oluşan katliamı kabullenmek zorunda kaldık. Belediye tarafından başlatılan çevre ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırma ve park çalışmalarına göz yumduk.

 

Belediye bir süredir burada park çalışması yapıyor. İçinde bir çok farklı alanın ve mekanın olacağı ifade edilen proje içinde benim duygularımı en çok yapılması düşünülen Ünye Evi okşuyor.

 

Ünye evi derken, tarihi Ünye evleri mimarisinde yapılacak bir evin ev olarak değil de Ünye yemeklerinin yapılıp, ikram edileceği bir işletme olarak açılacağı günü dört gözle bekliyorum.

 

****                                ***                               ***

 

Ünyespor, bu sene aslında grup birincisi olma fırsatını birkaç kez yakaladı, sonra olmadık şekilde elinden kaçırdı.

 

Daha doğrusu bu sene grubunda sezon boyunca bizi hep heyecanlandıran bir Ünyespor vardı.

 

Bu seneki heyecanımız tatlı ve zevkliydi. İçimizde hep umut vardı, şampiyonluk ve 2. Lig umudu.

 

Bir önceki yılı ve ondan önceki yılları da bir düşünün. Bizi yine heyecanlandıran bir Ünyespor vardı. Ama bu heyecan yüreğimizi ağzımıza getiren korkuya ve endişeye dayalı bir heyecan idi.

 

O yıllarda küme düşmekten kurtulduğumuz için şampiyon olmuş kadar seviniyorduk.

 

Ama bu sene farklı oldu. Ünyespor sonuçta lider olamadı. Ama bizlere hep liderlik heyecanı, hep şampiyonluk heyecanı, hep 2. Lig heyecanı yaşattı. Ayrıca gelecek sezon için umut verdi. Bazı düzenlemelerin de yapılması ile birlikte bu takımın nelere kadir olabileceğini gösterdi.

 

Ha, bir de şunu belirteyim, Ünye kamuoyu bu sene alınabilecek bir şampiyonluk için madden ve manen hazır olmadığını gösterdi. Aslında işin bu yanı da çok önemli.. Eğer şehir böyle bir şeye hazır değilse takım havada kuş tutsa sonuca biraz zor ulaşırdı. Nitekim de öyle oldu.

 

Neyse.. Sonuçta ben en çok Ünyespor Başkanı Ömer Zorlu'nun açıklamasına sevindim. Başkan Zorlu son maç sonrasında “Kaldığımız yerden devam” diyerek, gelecek sezonda yine dümende olacağını ifade etti.

 

Sn. Zorlu, bu sene ortaya başarılı bir başkanlık koydu ve yönetim örneği sergiledi. Yapacağı bazı düzenlemelerle yoluna devam ettiği takdirde Ünyespor'un geleceğinde güzel şeyler olacak diye umuyorum.

 

 Bu Haber 1954 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI