11 Aralık 2008 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Bak seen, Bazıları aday olabilmek için ne taktikler izliyorlar...
musaokiroglu@mynet.com

Geçen yazımda “Ünye'de ya gerçekten aday yok, ya da adaylar taktik gereği kendilerini gizliyorlar” demiştim.

 

Bu yazımı okuyan bir dostum aradı İstanbul'dan telefonla. Yazımı buradaki bir arkadaşı msn yoluyla kendisine göndermiş. O da okumuş, üzülmüş, bana sitemde bulundu.

 

Der ki bu güzel dostum; “Nasıl aday yok. Ünye Belediye Başkanlığı'na adaylık için, sadece İstanbul'da, adı konuşulan 3-4 kişi var. Bir o kadar da Ünye'de var. Bunları nasıl bilmezsin? Sen aslında biliyorsun da, bilmezden geliyorsun” dedi.

 

Ben de kendisine, şahıs olarak bazı adların, ama kendileri tarafından, ama bazıları tarafından ortaya atıldığını, bunların da bazılarını bildiğimi söyledim.

 

Aslında ben o yazımda, öyle şahıs bazında üflenen, ya da üfletilen adlardan çok, partilerden adı adaylık için geçen aday bulunmadığına dikkat çekmiştim.

 

Bu arkadaşım bunun da doğru olmadığını, kendisinin Ünye'de MHP tarafından değerlendirildiğini, adaylık teklifi için bu partiden her an bir çağrı beklediğini söyledi.

 

Bunun üzerine bu arkadaşımdan özür dileyerek, “Bak bunu bilmiyordum. Hayırlı olsun” dedim

 

Ancak, durumu bir de MHP'ye sorarak, öğrenmek istedim. Nitekim MHP İlçe Başkanı Nedim Can'a sordum. Aldığım cevap karşısında şaşırdım. Başkan Nedim Can, bu kişinin adının partilerinde hiç geçmediğini, hiç konuşulmadığını, belirterek “Bizim bu seçimdeki iddiamızı bilen ve seçimin favorisi olduğumuzun farkında olanlar, ya bizimle direk temasa geçip aday olmak için yoklama çekiyor, ya da size yapıldığı gibi adını bu yollarla bize ulaştırmaya çalışıyorlar. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz. Fazla kalmadı, kısa zaman içinde adayımızı açıklayacağız. Eminim herkes gibi bu arkadaşlarımız da adayımızı çok beğenecekler” dedi.

 

Ben, Başkan'ın bu açıklamasını, ayrıca İstanbul'daki arkadaşa aktarma gereği duymadım. Nasıl olsa haberi vardır, ya da olacaktır.

 

Yalnız, tavrını beğenmedim, tutmadım bu arkadaşımın. Öyle kıyısından, köşesinden bir yerlere ulaşmaya çalışmaktansa, çıkarsın ortaya, niyetini koyarsın. Ya da gider parti yetkililerine niyetini açıklarsın. Böyle yaparsan eğer, taa işin başında durumunu görür, ona göre kendine bir yön çizer, yol ararsın.

 

Bu arkadaşımın telefonundan sonra, şimdi daha iyi anladım orta yerdeki sessizliği. Demek ki, niyetinde adaylık olanlar, gizliden gizliye aday olmanın yollarını arıyorlarmış ta, o yüzden orta yerde tık yokmuş.

 

Bu sessizlikte, bu illegalite de partilerin adaylara, adayların da partilere ulaşması zor görünüyor!!!

 

Kolaylıklar dilemekten başka ne diyebiliriz ki..?Bu Haber 1839 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI