26 Mayıs 2010 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Üç duruma üç yorum..
musakiroğlu@mynet.com

Çamlıktaki kıyı kenar çizgisi gözlem altında..

 

Pazartesi günü “Belediye Meclisi'nin aldığı karar ne anlama geliyor?” başlığı ile yazdığım yazı üzerine çok sayıda mesaj ve telefon aldım.

 

Gelen telefonlara ve mesajlara bakılırsa Çamlık'taki kıyı kenar çizgisi ve sahil şeridinde yapılmak istenen değişiklik önemli ölçüde gözlem altında. Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı toplantısında alınan kararın neyi amaçladığı, Ünye'nin hangi menfaati düşünülerek alındığı merak ediliyor.

 

Diğer taraftan ortak bir avukatlık bürosu e-mail adresime gönderdiği mesajda, belediye meclisinin kıyı kenar çizgisini değiştirip, uygulama yetkisinin olmadığı, eğer işin aslı böyleyse suç işlendiği belirtilerek, “Eğer 3621 sayılı kıyı kanuna karşı bir hareket olursa suç duyurusu yapacağız. Bundan kararda imzası bulunan herkes mesuldür” diyerek, uyarı yapmışlar.

 

Pazartesi günkü yazımda da demiştim ya, “Alınan karar haklı-haksız birçok şekilde eleştiriye uğruyor. Eğer bir açıklama yapılırsa etraftaki spekülasyonlara son verilir. İşin aslı açıklığa kavuşur.”

 

Diğer taraftan dün Çamlık'ta yapılan yürüyüş yolunu görmeye gittim. Çok yerinde ve güzel bir çalışma gerçekleştiriliyor. Bittiğindeki halini şimdiden merak ediyorum doğrusu.

 

ÇESİAT daha niye duruyor ki..

 

Ordu Valiliği tarafından kurulan ve kurulduğu günden bu yana bir çok başarılı hizmet gerçekleştiren Çevre Suçları İnceleme ve Araştırma Timi'ne (ÇESİAT) 19 Mayıs tarihli “ÇESİAT'a ihbarde bulunuyorum” başlıklı yazımda ihbarda bulunmuş, Ordu'nun merkez dahil 19 ilçe, belde ve köylerindeki dere yataklarına atılan çöplere dikkat çekmiştim.

 

ÇESİAT tarafından yazım okundu mu, okunduysa herhangi bir işleme başlandı mı bilmiyorum. Ancak dünkü gazetemizde yer alan bir haberde yine derelerden birine dökülen çöplere dikkat çekilmişti.

 

ÇESİAT kurulduğunda ve daha sonraki başarılı çalışmaları ben de büyük bir umuda yol açtı. Çevremiz artık sıkı bir denetim ve kontrol altına girdi diye düşünüyorum.

 

Yoksa yanılıyor muyum? ÇESİAT görevlileri beni yanıltmayın ne olur.. Sizin çalışmalarınıza, kontrollerinize, çevreyi korumanıza çok ihtiyacımız var. Yoksa siz de görüyorsunuz ki çevreye karşı yapılan gaddarlık, çevre talanı ve kirliliği aldı başını gidiyor.

 

Sn. Kaba'nın görevinin başında olacağına sevindim

 

Ünyespor'un geçen yıl ki Teknik Direktörü Sn. Şenol Kaba, sezon sonu Ünye'den ayrılıp Ankara'ya dönünce, piyasada “Hoca Ünyespor'u bırakmış” lafları dolaşıyordu.

 

Şenol Hoca gazetemize yaptığı açıklamasında, Ünyespor'dan ayrılmadığını, gelecek sezon için Başkan Zorlu ile prensipte anlaştıklarını dile getirdi.

 

Bu habere Ünye kamuoyu çok sevinmiş olmalı ki, haberi okuyanlar derin bir nefes aldıklarını ifade ediyorlar.

 

Şenol Hoca'nın açıklamasına ben de sevindim. Çünkü kendisiyle takımımızın başarılı olacağına inanıyorum. Ayrıca bu takımı 2. Lig'e çıkartabilecek tecrübeye fazlasıyla sahip olduğunu düşünüyorum.

 

Neden böyle düşünüyorum? Dünyada en başarılı insanlar ya da şöyle söyleyeyim dünyada başarısını en çok ispatlamış insanlar, çaresizliğe düştüklerinde bırakıp kaçmayan, sabreden, dişini sıkan.. Ve ne yapıp, edip o çaresizliği yenen insanlardır.

 

Şenol Hoca geçen sezon işte böylesi çaresizliklere düşse de yılmadı, bırakmadı.. Yönetime sarıldı, oyuncularına sarıldı.. Zorlukları aştı.. Sonuçta, kaç yıldır küme düşmemeyi şampiyonluk sayan takım yerine, sürekli liderliğe, şampiyonluğa oynayan bir Ünyespor'u saldı sahalara..

 Bu Haber 2324 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI