2 Haziran 2010 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Yahudiler zorla insanı kendilerine düşman ediyor!
musakiroğlu@mynet.com

Hayatım boyunca hiçbir zaman ırklarıyla, dinleriyle, mezhepleriyle ilgili olarak insan ayrımı yapmadım. Etrafımda böyle konuşmalar duyduğumda, konuşanlara yanlış düşündüklerini en yalın biçimde anlattım. Dinlemeyen ya da anlamayanların yanından da kalktım uzaklaştım.

 

Kaldı ki yaşadığım Ünye mensubiyetleri itibariyle birçok kesimden insanların birlikte yaşadığı bir şehirdir. Bu kesimler birbiriyle yıllardır uyum içinde.. Komşuluk ve hemşerilik içinde gül gibi yaşayıp gidiyorlar.

 

Tabi ki, bu kesimlerin içinde ateşi yüksek bazıları yok değil.. Ama bilinçsiz ama bilinçli bu ateşi yükseklerin kendilerinden olmayanlar için ettikleri kelamlardan, gösterdikleri davranışlardan hep nefret etmişimdir.

 

Bu gibi insanlar, insani varlıklarının önüne kimlik varlığı koymayı marifet sayarak, kişiliklerini böyle ispatlamaya çalışan zavallı varlıklardır benim gözümde.

Hitler'den nefret ederim. Güttüğü “üstün Alman ırkı” politikalarıyla yani ırkçı-faşist politikalar sonucu 2. Dünya Savaşı boyunca 6 milyon insanın ölümüne sebep olmuş bir katildir Hitler.

 

Almanlar dışında herkesi yok saymış, öldürtmüştür. Bu ölümlerden de en çok nasibini alan Yahudiler olmuştur. Hitler bütün acımasızlığıyla saldırmış, çoluk çocuk katlettirtmiş, yok etmiştir Yahudi Alman vatandaşlarını.

 

Okuduğum kitaplarda, seyrettiğim filmlerde olmadık zulme uğrayan Yahudiler için üzülmüş, içim sızlamış, çoğu zaman da ağlamışımdır.

 

Ama gel gör ki, tarihlerinde sadece Hitler'in zulmüne değil, bir çok zulme uğramış.. Zulmün ne olduğunu en iyi bilmesi gereken Yahudiler korkunç bir zulmün ta kendisini uygulayan millet olmuştur günümüzde.

 

Yahudi İsrail devletinin bölgede Filistin halkına yıllardır uyguladığı zulüm her şeyi aşmış, bütün dünyaya kafa tutan küstahlığa dönüşmüştür.

 

İsrail devleti, Türkiye'den ve bazı ülkelerden oluşturulan ve içinde 52 ülkeden 700'e yakın barış ve yardım gönüllüsünün bulunduğu gemilere her türlü uluslar arası hukuku hiçe sayarak uluslar arası sularda saldırma pervasızlığı göstermiştir.

 

Gelinen nokta ancak şöyle açıklanabilir: Yahudi İsrail devleti Filistin halkını yok etmeyi bütün dünyaya rağmen göze alarak korkunç bir soykırım gerçekleştirmektedir.

 

Dedim ya, bir zamanlar uğradıkları zulümler karşısında Yahudiler için çok ağlamıştım. Ama bugün Filistin halkına yaptıkları durmak bilmeyen akıl almaz zulüm ve soykırım karşısında Yahudi milletine karşı içimde gelişen nefreti, nefreti de aşan öfkeyi tutamaz noktaya geldim.

 

Ayrıca o gemilerin birinde Ünyeli bir kızımız da basın görevlisi olarak bulunuyor. Geçen yıl talihsiz bir rahatsızlık sonucu erkenden aramızdan ayrılan Mehmet Ertekin hocamızın kızı Sümeyye Ertekin de saldırıya uğrayan geminin içinde.

 

Ünyeli bir kızımızın, Sümeyye'nin de saldırıya maruz kalması İsrail devletine karşı biz hemşerileri üzerindeki tepkiyi çok daha fazla artırıyor.

 

Üstelik Sümeyye'nin babası çok değerli Mehmet Hoca'mızın aramızdan ayrılışının birinci yılıydı ve dün akşam kendisi için bir anma programı düzenlendi. Rahmetli'nin anıldığı bir gecede, kızının orada uğradığı saldırı ve akıbeti üzüntümüze üzüntü kattı.

 

Ben burada İsrail'in Filistin halkı üzerinde yürüttüğü soykırıma dayalı katliamı şiddetle kınıyor.. Bütün nefretimi, öfkemi haykırarak, “Artık yeter, insan olun” diyorum.

 

Diğer taraftan saldırıya uğrayan gemiler içindeki şehitlere Alah'tan rahmet, bütün yaralılara acil şifalar diliyorum. Gemideki Sümeyye kızımızdan da bir an önce sağlık haberleri bekliyor, bir yıl önce aramızdan ayrılan babası Mehmet Hoca'ma da

 

Cenabı Allah'tan gani gani rahmet diliyorum.

 Bu Haber 2234 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : yahudiler Tarih : 2 Haziran 2010 / Pazar Üye Adı :hulusi saglam
Sayin Kiroglu, Yazilarinizi buyuk bir zevkle okumaktayim,ancak son yazinizda maksadinizin amaci astigi kanaatindeyim devleti idare eden siyasilerin aldigi sorumsuz ve vicdansiz kararlarin tum bir ulusa mal edilmesinin dogru olmadigini dusunuyorum,zaten Israildeki ve dunyadaki sag duyulu yahudilerde bu duruma tepki koymaktadirlar.Sahsim adina saldiriyi kiniyorum olenlere rahmet yaralilara acil sifalar diliyor,tutuklularin bir an once ozgurluklerine kavusmasini diliyorum. Saygilarimla duyulu yahudi vatandaslarida bu duruma
Başlık : Barış içinde yaşamak istenmemekte Tarih : 2 Haziran 2010 / Pazar Üye Adı :yavuz halıcı
İsrail'in yapmış olduğu katliama kin duymamak, isyan etmemek elde değil.. Bırakın bir Türk ve Müslüman olmayı, buna bir insan olarak isyan etmem en doğal hakkım.. Bunu bir not olarak düşecek olursam.. Bu dünyada kimse barış içinde yaşama yanlısı değil. Kimse iki günlük dünyada dostça yaşamanın sevdalısı hiç değil. İsrail - Filistin mesela.. Bakarsanız, aslında iki tarafın düşünce olarak bir birinden ayrı hiçbir yanı yok.. Filistin İsrail'in yaşama hakkını reddederken, İsrail'de Filistin'in yaşama hakkını reddediyor.. Ama gelin görün ki burada güçlü olan kazanıyor.. İşte bu noktada gücün kimin elinde olması gerektiği önemlidir.. Bu da bu bölge de Türkiye olmalıdır.. Türkiye sadece İsrail'e değil, aynı zamanda Filistin'e de hakkaniyeti söyleyebilmeli, uygulatabilmelidir.. Ben tarihimizin bize vermiş olduğu bu sorumluluğu bir gün yerine getireceğimizi hep düşünüyorum.. Dip not; Filistin derken her defasında Hamas ve onun gibi her zaman çatışmadan nemalanmışları belirtiyorum.. İsrail için de bu söylemim geçerlidir.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI