4 Ağustos 2010 Pazar
İSMAİL SARI
İsrail'in gemi baskını ve inancı
İnsanların davranışlarını, eylemlerini ve sosyal ilişkilerini büyük çoğunlukla inançları yönlendirir.

İsrail askerlerinin, dünya insanlığının gözleri önünde, insani yardım amaçlı seyreden gemiye baskın yaparak günahsız insanları katletmesi, hiçbir insani değer ölçüsü ile izah edilemez. Hem de uluslar arası sularda seyreden bir gemide. Böyle bir vahşeti, yaban hayvanları bile birbirine yapmazlar. Katledilen günahsızlar, bir başka İsrail vahşetinin, bütün insan haklarından mahrum bıraktığı, yıllarca zulmü altında inim inim inlettiği, yığın yığın günahsız insan gruplarına sadece insan oldukları için yardım götürüyorlardı. Bu insanlık dışı davranışı, bir de dünya kamuoyu önünde kutluyorlar, tebrikleşiyorlar. Yenip-yutulur mu, unutulur mu bu vahşet?

   Ancak işin en kötü yanı, bu vahşi eylemin İsrail'in inançlarından kaynaklanması. Bozulmuş olan Yahudi inancına göre, İsrailoğulları, Tanrı Yahve'nin birinci sınıf kullarıdır. Diğer insanları Yahve, İsrailoğullarına hizmet için yaratmıştır. İsrailoğullarına karşı diğer insanlar bir yanlış yaparsa mutlaka cezalandırılmalıdır. Onlar başkalarına yanlış yaparsa Tanrı Yahve bağışlar. Çünkü Yahve, İsrailoğullarına “Ey benim kavmim!” diye seslenmiştir. Bu ifade onların birinci sınıf insan olmalarını gerektirir!

İşte Yahudi inanışı özet olarak böyledir. Bu inanışları nedeniyle son peygamberin de kendi kavimlerinden geleceğine inandıkları için, onların kavminden olmayan son peygamber Hz. Muhammed (s.a.v.) in peygamberliğini kabullenememişlerdir. Bu yüzden de Müslümanlara karşı aşırı düşmanlıkları hiç bitmemiştir.

Gemi katliamı, ne acıdır ki bu inanışın sonucu olarak işlenmiştir. Ölenler, seçilerek avlanmış Müslümanlardır. Öbür tarafta ablukada tutulanlar da Müslümanlardır.Bu Haber 2076 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI