4 Ağustos 2010 Pazar
İSMAİL SARI
Özürlüler Pikniği
Ünye Belediyemiz tarafından geleneksel haline getirilmeye çalışılan “Özürlüler Pikniği”ne katıldık geçtiğimiz Cumartesi günü. Güzel bir organize idi.

Başta Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ARPACIOĞLU olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etmek de vatandaş olarak bizim boynumuzun borcu.

Bu piknikler, özürlülerimizi hatırlamak için veya onlara acındırmak için düzenlenmiyor elbet. Onlar da bu toplumun birer parçası; toplumun birer gerçeği. Asıl kendimizi hatırlamak için onlarla beraber olmalıyız. Onlara karşı toplumsal görevlerimizi bizzat görerek bilmek için onların yanında olmalıyız. Onlar toplumun acınacak birer garibanı değil, toplumun birer gerçeğidir. Allah (c.c.) ın kendileri için çizdiği kaderi yaşıyorlar. Hiç birisi kendi iradesiyle, isteyerek ve seçerek özürlü olmadı. Yaşamları için çizilmiş kaderleri budur. Her birimiz, çizilmiş kaderimizi yaşadığımız gibi özürlülerimiz de aynı şartlarda bizimle beraber toplumun birer parçası olarak yaşıyorlar.  

Sayın İdris Naim ŞAHİN ve Mustafa HAMARAT Beylerin gösterdiği incelik ve nezakete de Ünyeliler olarak özürlülerimiz adına teşekkür etmemiz gerektiğine inanıyorum. Gerçi özürlülerimiz orada teşekkürlerini bizzat kendileri sundular ama kendi adlarına sundular. Ünyelilerin borcu duruyor. Niçin duruyor? Çünkü özürlülerimiz, bir sürü taleplerini ve toplumsal sıkıntılarını orada dile getirdiler. Ünyelilerimizin büyük çoğunluğu bunları duymadı. Bilmediği ve haberdar olamadığı bir konuda ne yapılabilir insan? Daha çok sayıda Ünyelinin orada bulunmasını gönlüm arzu ederdi.

Israrla diyoruz ki, özürlüsünden haberdar olamayan ve gereği gibi özürlüsüyle ilgilenemeyen toplum ve bireyleri özürlü hale gelir.Bu Haber 1632 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI