15 Temmuz 2010 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Allahaşkına basın şunlara cezayı..
musakiroğlu@mynet.com

Geçtiğimiz Pazartesi akşamı gazete bürosundan çıktım, Çınar Market'in otoparkındaki arabamı alıp eve gitmek üzere yürümeye başladım.

Yolda yürürken dondurma aldım, yedim. Dondurmadan artan külahı (ki o külahı hiç sevmem) atmak için hem yürüyor, hem de çöp kutusu gözlüyordum.

Bu arada Meydan'a girdim, aradığım çöp kutusunu buldum, elimdeki külah atığını içine attım.

Buraya kadar tamam..

Ancak biraz yürüyüp Meydan'da banklarda oturanlar bölümüne yaklaştığımda gördüğüm pislik ve rezalet karşısında irkildim kaldım.

İstisnasız hemen her bankın dibi ve çevresi çöple, çekirdek kabuğuyla rezil rüsva bir hale sokulmuştu.

Üstelik o anda oturanlar hala çekirdek çıtlatıp kabuğunu yere atmayı da sürdürüyorlardı.

Biraz ötede iki belediye zabıtası gördüm. Gittim onlara; “Belediye uğraşıp didiniyor, önlemeye çalışıyor. Peki ya görmüyor musunuz şurada gözünüzün içine baka, baka ortalık pisleniyor. Gidip niye müdahale etmiyorsunuz?” dedim.

Görevli zabıtalar gayet umursamaz ve kayıtsız bir beden dili görüntüsüyle “Musa Abi, bir arkadaş daha gelecek, onu bekliyoruz. Gelir gelmez gidip müdahale edeceğiz” dediler.

Ne demek istediler, bir şey anlamadım. Yürüdüm gittim oturup Çınar Market'in bürosundan izledim. Zabıtalar gidip uyarı falan yapmadılar, üstelik hepten ortadan kayboldular.

Bir akşam sonra.. Salı akşamı eşimle birlikte yürüyüşe çıktık. Feneraltı'nda belediyenin yeni yaptığı yoldan Çamlık tarafına doğru yürürken gördüğümüz pislik karşısında “Artık bu da olmaz, yeter” diye içten içe isyan ettim.

Gördüklerimize gelince.. Daha yolun başında belediyenin Park Bahçe Alanı'na gelmeden yeni yapılan yolun kenarına dört-beş poşet dolusu ev çöplüğü bırakılmıştı. Olacak şey değildi. O civarda ev yok, yolun karşısındaki evlerle orası arasında ise birkaç noktada çöp konteynırları var. Buraya getirip çöp atmaları imkansız.

İyi de bu çöpü buraya kim attı?

Herhalde oraya en yakın Meteoroloji ya da Park Bahçeler çalışanları buraya bu çöpü atmadı. Atması da düşünülemez zaten.

Peki, ya kim attı?

Geriye, oradaki çay bahçesine gelenler tarafından atılmış olması ihtimali kalıyor. Vatandaş evindeki çöpü arabasına aldı,  anlaşılan yolda çöp konteynırlarına atmak zahmetli geldi, getirdi oraya attı. Üstelik çay bahçesinin çöp konteynırları yanı başındayken..

Ey sağı solu keyfine-işine geldiği gibi kirletenler; size bütün ruhumla bedduaların en büyüğünü ediyorum: Elleriniz kırılsın emi.. Allah sizin gibileri tez elden bu toplumun içinden elesin, ayıklasın. 

Pislikler, pis ruhlular, pis bedenliler.. Beyinleri kirli, akılları kirlenmişler.. Sizinle bir arada yaşamaktan utanıyorum. Sizinle bir arada yaşamak beni kahrediyor, yaşadığım hayattan, canımdan bezdiriyor.

Belediyeye, belediye zabıtalarına yalvarıyorum; bu pisliklerin, bu rezillerin anlayacağı tek bir dil vardır: Ceza.. Ne olur şunlara aman vermeyin, fırsat vermeyin. Gördüğünüz yerde bırakın uyarmayı Allahaşkına basın cezayı, gözünün yaşına bakmayın.

Kameraya alın, çekin şunları.. Gösterin, yayınlayın, cümle aleme tanıtın, teşhir edin. Edin ki bu insanlık denen güzellikten nasibini almaktan kaçan ne idüğü belirsiz yaratıkları herkes görsün, bilsin, tanısın.. Yüzlerine tükürsünler..

Yetti artık..

 

 Bu Haber 2070 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI