27 Aralık 2008 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
ÜNYE Kent Gazetesi Ünye'nin, Akkuş'un,
musakiroglu@mynet.com

Saygıdeğer okurlarımıza günlük ÜNYE Kent Gazetesi'ne gösterdikleri ilgiden dolayı en içten duygularımızla teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Çıktığı ilk günden beri bütün sayıları satılan, hatta yetmediği için ikinci baskı yapmak zorunda kaldığımız ÜNYE Kent Gazetesi geçen iki aya yakın süre içinde kamuoyunda hedeflediği yerini aldı.

Tabiî ki bu bizim için eşsiz bir mutluluk ve gurur kaynağıdır. Bu gazeteyi hazırlayıp siz saygıdeğer okurlarımıza yetiştirmek için çok, ama gerçekten çok yoruluyoruz. Ben bazen öyle yorulup, bitkinleştiğimi hissediyorum ki, artık gözlerim görmez, kulaklarım duymaz… Kısacası bütün duyularımın çalışamaz duruma geldiğini hissediyorum. Evimi ofis olarak kullandığım için böyle anlarda kendimi odamdaki kanepenin üstüne atıyor, ölü gibi yığılıp öylece kalıyorum.

Ama inanın, gazetenin kısa zamanda siz değerli okurlarımızın nazarında edindiği yer… Kamuoyunda yarattığı etki… Gündeme bomba gibi düşen haber ve yorumlarıyla bizde yarattığı mutluluk ve heyecan yorgunluğumuzun çarçabuk geçmesine neden oluyor.

Gazetemizin internet sitesi biraz gecikmeli de olsa hizmete girdi. Böylelikle, artık dünyanın her tarafında günlük ÜNYE Kent Gazetesi okunuyor. Dolayısıyla Ünye dışından da gazetemizle ilgili yorum ve kanaatleri almaya başladık. Dünyanın birçok ülkesindeki hemşerilerimiz sanki ağız birliği etmişçesine gazetemizi hep övüyor, yerden göğe sığdıramıyorlar. Gelen övgüler karşısında kendimizi az biraz bıraksak şımarıp kalacağız!

Saygıdeğer okurlarımız; bizi övün, bize ilgi-alaka gösterin, gazetemizi alın, okutun, okutun. Ama ne olur bir şeyi ihmal etmeyin… Bizi eleştirin… Eksik, yanlış, hatalı, kusurlu bulduğunuz yanımızı-yönümüzü bize söyleyin. İnanın buna çok ihtiyacımız var. Sizlerden gelecek bu tür bilgiler bizim için daha doğru, daha mükemmel, daha yararlı bir ÜNYE Kent Gazetesi için çok, ama çok önemli. 

Örneğin, Erzurum'da öğrenci olduğunu söyleyen Uğurcan Yıldız adlı okurumuz, bana attığı mesajda, gazetede Ünye haberleri dışında çok sayıda Akkuş, Çaybaşı, İkizce haberlerinin de çıktığını söyleyerek; “Böyle bir şeye niye gerek duyuyorsunuz ki..?” diye, sordu.

Öncelikle okurumuza gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Gazetemizde bölgemiz dahilindeki ilçelerin haberlerine özellikle yer veriyoruz. Çünkü Ünye bu bölgelerle iç içe yaşıyor. Kaldı ki bu bölgelerden binlerce hemşerimiz Ünye'de oturuyor. Hayatımız birleşmiş, yaşadığımız olaylar olsun, haberler olsun iyice birbirine karışmış. Bütün bunların içinden sadece Ünye haberlerini ayıklayıp yazmak, yaşadığımız yerin farkında olmamak anlamı taşır.

Velhasıl, Ünye Akkuşuyla, Çaybaşısıyla, İkizcesiyle, hatta Kumrusuyla ortak yaşayan bir ilçedir. Dolayısıyla haberlerinde de ortaklık olmalıdır. İşte bu yüzden bütün bu ilçelerden de haberlere gazetemizde yer veriyoruz.

Saygılarımızla…

Musa Ö. KıroğluBu Haber 1878 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI