11 Kasım 2010 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Yanlış anlaşılma olmasın..
musakiroglu@mynet.com

Bir süredir bazı dostlar, “Ünye'de Has Parti'yi kuruyormuşsun” yollu şahsıma bazı sorular soruyorlar.

Anladığım kadarıyla bu dostlardan bazıları bilgi için böyle soruyor, bazıları da  ‘yoklama çekmek' için..

Her iki niyetle sorulan bu soruları sorudan kabul edip, soranlara bir şeyler söylüyorum tabi ki. Ancak söz, biliyorsunuz kalıcı olmuyor, uçuyor havada kaybolup gidiyor.

Bu yüzden ben de bu işin aslı nedir, bu köşemde anlatıp sizinle paylaşmak istedim.

Olay şudur:

Sn. Numan Kurtulmuş'u daha Saadet Partisi Genel Başkanı olmadan önce izlemeye almıştım. O yıllarda Ünye'yi ziyaretinde uğradığı gazete büromuzda sohbet etme fırsatı bulmuş, çok beğenmiştim.

Ayrıca Numan Bey'in Ünyeli oluşu, bende kendisine daha fazla yakınlık doğmasına yol açtı. Bu düşüncelerimi de zaman zaman bu köşemde sizlerle paylaşmıştım.

Diğer taraftan, zaman zaman dost sohbetlerinde adı geçtiğinde kendisiyle ilgili hep olumlu düşüncelerimi dile getirmiştim.

Sanırım Numan Bey'e gösterdiğim bu yakınlıktan olacak bana bir görev verilmiş. Bu sıra HAS Parti adıyla yeni parti kuran Numan Kurtulmuş'un Ünye'de kurulacak ilçe teşkilatının müzakere heyetine Ordu İl Başkanlığı beni de önermiş.

Sordum, “Bu görev nedir?” dedim? Ünye'de dolaşıp, görüşüp HAS Parti'nin Ünye İlçe yönetimine adam belirleyecekmişiz. Görev bunun için verilmiş.

Bunun üzerine, Ünye'deki diğer görevli üç arkadaşla bira araya geldiğimizde ben, bize verilen bu görevin yanlışlığına dikkat çektim.

Bu işin doğrusunun öncelikle ilçe başkanının atanması olduğunu, sonra bu ilçe başkanının ilçe yönetim kurulu üyelerini tespit edip, ilçe teşkilatını kendisinin kurması gerektiğini söyledim.

Baktım yanlışa devam ediliyor, İl Başkanı'ndan ve buradaki diğer üç arkadaştan bana verilen görevden affımı istedim.

**************        *************

Şunu özellikle belirteyim, ben, bana verilen bu görev sırasına hiç kimseyi ziyaret etmedim. Hiç kimseye HAS Parti ilçe yöneticiliği teklif etmedim. Niye? Çünkü zaten bu şekildeki bir çalışmaya karşıydım da ondan.

Ancak diğer üç arkadaşa, Ünye'de bu işe şahsen uygun gördüğüm, ancak kendileriyle bu konuyu hiç görüşmediğim bazı dostlarımın adını önerdim. Eğer ilçe başkanı atanırsa, kuracağı yönetimde bu adları kendisine tavsiye edebileceğimi belirttim.

Benim bu işle ilişkim budur ve bu kadardır.

Bu bilgilerin dışında sokakta oluşan benim de kulağıma gelen birçok bilginin aslı astarı yoktur.

 ************        ************

Diğer taraftan bana sorulan soruların içinde Ünye'de hala neden HAS Parti ilçe teşkilatının kurulamamış olması da var.

Tabi bu soruya benim cevap vermem ya da doğru cevap verebilmem mümkün değil.

Ancak şunu hissediyorum. HAS Parti'nin Kurucular Kurulu'nda üç Ünyeli var. Buna birde Ünye ile çok sıkı bağı olan Sn. Ümmet Kandoğan'ı eklersek eder dört kişi..

Kaldı ki Genel Başkan Numan Bey de Ünyeli..

Etti mi beş..

Bu beş kişi anlaşıp bu zamana kadar bir ilçe başkanı adı üzerinde birleşebilmiş, uzlaşabilmiş değiller gibi görünüyor.

Bu iş bu yüzden uzuyor sanırım.

**************          *************

Bu yazıma şunu da ilave etmeyi gerekli görüyorum.

Dediğim gibi Numan Bey Ünyeli, Ünyeli bir Genel Başkan ve başbakan adayı.

Gördüğüm kadarıyla olayları takip eden, bilen partili partisiz herkesin ortak kanaati şu: Numan Kurtulmuş, Tayip Erdoğan'dan sonra doğabilecek boşlukta en uygun başbakan adayı..Bu Haber 2038 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI