2 Ocak 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Birileri Karayolu Bakımevi arazisine mi göz koydu, hayrola...?
musakıroglu@mynet.com

Çamlık'ta otel yapılması ile ilgili olarak ciddi bir tartışma yaşanmış, mücadele edilmişti. Biz de gazete olarak, bu işe müdahil olmuş, Çamlık'ın iştah kabartan güzelliğinin kimseye peşkeş çekilmesine göz yummayacağımızı, ilan etmiştik.  

Sonuçta… Sağ olsunlar Belediye Meclisi'nin sağduyulu üyeleri, Belediye Başkanı'na ve birkaç üyeye rağmen Çamlık'la ilgili otel adı altındaki bu tehlikeli teklifi reddetmişlerdi.

Şimdi de ummadık, umulmadık bir şekilde karşımıza Ünye Karayolları Bakımevi arazisi çıktı. Üç gündür memlekette çan çalıyor. Çimento Fabrikası'nın altında kalan,  karayolu ile deniz arasında kıymeti ölçülemez pahadaki Karayolu Bakımevi arazisi üzerinde ince hesaplara dayalı film çevrildiği haberleri sağır sultana ulaştı.

Burası için film çevirenlerin senaryosuna göre; öncelikle buradaki bakımevinin kaldırılması gerekiyordu. Nitekim bunu gerçekleştirdiler. Senaryonun ikinci bölümünde, burayı terk edilmiş bir saha haline sokmak yatıyor. Üçüncü bölümde ise, böyle boş duracağına, burayı satmaya karar vermek hesabı var. Ya da kitabına uydurup hiç para olmadan ‘sevdikleri bir Allah kulu'na 49 yıllığına kiralamak…

Anlaşılan birilerinin gözü iyice kararmış, iştahı da iyice kabarmış gözüküyor. Pervasızca ve hiç aldırış etmeden çıkmışlar yola… Dalmışlar Karayolları'nın Karadeniz'deki en kıymetli arazisine, yiyip-yutmak istiyorlar.

Yok, öyle şey, derseniz… Soruyorum size? Ünye'deki Bakımevi'ni kapatıyorsunuz da Fatsa'nınkini neden kapat mıyorsunuz? Ya da soruyu şöyle sorayım. Fatsa'daki karayolları bakımevi Aybastı yolunda, içerilerde bir yerde değil de, Ünye'nin ki gibi deniz kenarında olsaydı, yine de kapatmaz mıydınız?

Bir de ne yazacağım bakın… Personel sıkıntısına düştüğü için kapanan Gürgentepe Karayolları Bakımevi, Ünye'deki personelin Ordu'ya alınmasıyla birlikte tekrar açıldı. Ünye'deki personel Ordu'ya gidince, Ordu'daki bazı personel de Gürgentepe'ye gönderildi. Böylelikle buranın bakımevi, yeniden hizmete girdi.

Fatsa'daki kapanmıyor, Gürgentepe'de kapalı olan bakımevi tekrar açılıyor, ama Ünye'deki bakımevi kapatılıyor.

Var mı bunun akla, mantığa uygun bir yanı? Kimler yapacaksa, bir açıklama yapsın.

 Ben sokakta çalan, çana hak veriyorum. Burasının o çok kıymetli arazisi üzerinde film çevriliyor. Aynı İstanbul'da yutulan karayolları arazisi gibi, birileri allem-gulleme getirip, burayı yiyip-yutmak istiyor.

Şimdi buradan iktidar partisinin Ünye temsilcilerine sesleniyorum. Yanılıyorsunuz, yok öyle şey diyorsanız ki, inşallah böyle der, yüreğimize su serpersiniz, çıkın kamuoyuna açıklayın. Zaten buraya sahip çıkmak en başta sizin vazifeniz.

Yok, eğer harekete geçmez susmayı tercih ederseniz, bilin ki bu çamur sizin üstünüzde kalır. Bu yer için çevrilen filmin faturası da size çıkar.Bu Haber 1886 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI