9 Ocak 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
CHPye hayırlı olsun, sıra diğerlerinde...
musakiroglu@mynet.com

29 Mart'ta yapılacak belediye başkanlığı seçimlerinin ilk adayı en nihayet belli oldu. Hele şükür… Darısı diğer partilerin başına…

 

İlk adayımız Harun Reşit Sever'in adaylığı partisi ve kendisi ve Ünye için hayırlı olsun. Sn. Sever'i ben hiç tanımıyorum. Ancak gıyabında edindiğim bilgilerden öğreniyorum ki, kendileri tevazu sahibi, dalında ehil, aynı zamanda belediyecilik ve kentçilik bilgisine haiz birisiymiş.

 

Bir Belediye Başkanı için bu üç ayrı özellik, bu üç ayrı meziyet ve haslet aslında çok önemlidir.

 

CHP yıllar sonra ilk kez bu seçimlerde Osman Yurt'suz seçime giriyor. Gerçi Harun Reşit Sever de Osman Yurt'un bacanağının oğluymuş, yani yeğeniymiş. Dolayısıyla Osman Yurt aday olmasa bile, CHP'den bu sefer aday olarak çok yakınından birisi aday ilan edildi.

 

Sıra diğer partilerde artık… AK Parti'de… MHP'de… SP'de ve diğerlerinde…

 

AK Parti'den mevcut Başkan Ahmet Arpacıoğlu'nun adaylığı kesin gibi görülüyor, demiştik. Hatta bu iş tamam sinyalleri verilip-duruluyor. Ancak…  bir bakıyorsunuz, bir kez daha temayül yoklaması, anket… vs. Yoksa, diyorsunuz… Ahmet Arpacıoğlu adında problem mi var…?

 

Bence problem olmaz, velev ki olsa, problem şıppadanak ortadan kalkar-kaldırılır. Ahmet Bey müsterih olsun, sabretsin, az biraz daha beklesin, aday olduğu açıklanacaktır.

 

MHP için baştan beri dedik-durduk… Ünye'de bu seçimlerin en iddialı partisi bu parti… Çünkü bütün kazanma arzusu, hırsı, heyecanı bu partide toplanmış, bir araya gelmiş. Nedim Can Başkanlığı'ndaki MHP'de hızlı bir toparlanma oldu. Partiye uzak kalmış MHP'lilerle, yakın olan MHP'liler yeniden etle-tırnak misali bir oldu-birlik oldu.

 

Bir de bu parti, Ünye'de mahalli seçimlere en erken hazırlanan, yola çıkan parti oldu. Kurduğu mahalle komiteleriyle daha bir sene öncesinden mahalli seçim çalışması başlattı.

 

MHP'nin uzun süredir adını sır gibi tuttuğu adayının adı sanki son günlerde terennüm edilmeye başlandı. Mimar Nihat Şen… Gerek MHP, gerekse Nihat Şen, konuyla ilgili olarak kesin bir şey söylemiyorlar. Ancak “Hayır” da demiyorlar.

 

Nihat Şen adı, Ünye'nin yabancı olduğu bir ad değil, Cumhuriyet Meydanı'ndan dolayı çok yakından tanıdığı bir ad. Meydanın müteahhidi. Orta Yılmazlar Mahallesi'nden. Babası yıllarca bu mahallede bakkallık yapan hepimizin yakından tanıdığı Yılmaz Amca… Yılmaz Şen.

 

Nihat Şen'in MHP'den adaylığı bana kalsa kesin gibi. Ancak, işin en doğrusunu tabiatıyla kendisi ve MHP biliyor. Gerçi birkaç güne kalmaz sonuç çıkar ortaya…

 

SP'de ses yok, ancak son sürat arayış sürüyor. Öyle ya Genel Başkan Numan Kurtulmuş, Ünye'yi ziyaretinde Ünye Belediye Başkanlığı'nı istediğini söyledi. Dolayısıyla güçlü bir aday bulup, ortaya iddialı çıkmalılar.

 

Diğer partilerin, DP'nin, ANAP'ın, BBP'nin, DSP'nin ise, adayların netleşmesini beklediklerini ve adaylara göre tavır belirleyecekleri haberlerini alıyorum. Bu partilerin adayını beğendikleri partiyle ortak çalışmaya gidebilecekleri ifade ediliyor. Çok kalmadı, yakında her şey gün yüzüne çıkar.Bu Haber 1754 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI