12 Ocak 2009 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
İki konu; İki başlık...
musakiroglu@mynet.com

Birinci konu;

 

Karayolları Ünye İkmal ve Bakımevi'nin kapatılması karşısında yaptığımız haber, bu kuruluşun tekrar açılmasına yol açmıştır.  

 

Gazetemizde yaptığımız haber sonrasında Ünye kamuoyunda konuyla ilgili olarak çok şiddetli tepki yükselmişti. Bu tepkiler üzerine, Ünye ‘de 60 yıldır hizmet veren bu kurumun yeniden açılması için gereken talimatlar verilmiş, kurum tekrar faaliyetine başlamıştır.

 

Bakımevi tekrar açılmasına açıldı. Ancak benim kafamdaki sorular hala cevabını bulmuş değil.

 

Sorularım şunlar:

 

1-                      Piyasada hiç konusu geçmezken tam yılın son günü hiçbir gerekçe

gösterilmeden bu kurum neden kapandı?

2-                      Bakımevi'nin kapatılmasının sebebi; kamuoyunda iddia edildiği gibi, bu kurumun deniz kenarında 50 dönüme yakın çok değerli hazine yerinin 49 yıllığına birilerine verilmesi için miydi?

     

Şimdi tekrar açıldıktan sonra bir soru daha doğdu kafamda… Madem kapatıldı, şimdi ne değişti de tekrar açıldı?

 

Bu sorulara iktidarın Ünye'deki temsilcileri, ya da karayolları yetkilileri çıkıp, inandırıcı cevap vermedikten sonra kafalardaki şüphe hep kalacaktır.

 

Bakın, şüphe de şudur:

 

İddia edildiği gibi, gerçekten de burası artık gerekmediği için değil, iştah kabartan çok kıymetli yeri için kapatıldı. Ancak oyun erken anlaşıldı. Gösterilen tepki üzerine vazgeçildi.

 

Ancak bu iş bitmedi. Bu yer üzerinde gözü olanlar hep fırsat kollayacaklar, allem edip, gullem edip bu yeri kapmak isteyeceklerdir.

 

Ancak, artık maymun gözünü açtı. Herkes bilsin ki, Ünyeliler; “Turizm için 5 yıldızlı bir otele çok ihtiyaç var, bunun da yeri Çamlık'tır. Oraya böyle bir otel yapılmalıdır” diyenlerin gerçek niyetlerinin otel yaptırmak değil, burayı kapmak olduğunu sezmeleri gibi,  Karayolları'nın çok kıymetli bu yeri üzerinde iştah kabartanlara da fırsat vermeyeceklerdir.

 

Bu böyle bilinsin ve böyle yalan-yanlış işler yapılmasın.

 

 Gelelim ikinci konuya;

 

Gazetemiz Ordu Gazeteciler Cemiyetinin her yıl düzenlediği Basın Teşvik Ödülü yarışmasında Ordu'nun en çok ödül alan gazeteleri arasına girmiştir.

 

Bir meslekte takdir edersiniz ki en büyük onur başarınızın görülmesi, takdir edilmesi ve ödüllendirilmesidir.

 

Biri birincilik olmak üzere, üç ayrı dalda aldığımız üç ödül bizim için güçlü bir moral kaynağı oldu. Ayrıca bize onur verdi ve yolumuzu, önümüzü aydınlattı.

 

Gazetemiz adına yarışmaya katılıp birincilik kazanan Yazı İşleri Müdürümüz Hacer Coşkun'la, Görsel Tasarım Editörümüz Mustafa Yücel Kuşcu'yu tebrik ediyor, gözlerinden öpüyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

Ayrıca saygıdeğer okurlarımızın da şunu bilmesini istiyorum. Çıktığımız bu yolda sizlerle birlikte daha nice başarılara imza atacak, daha nice ödüller alacağız.

 

Saygılarımızla…

 

 

 Bu Haber 2431 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Tebrikler Tarih : 13 Ocak 2009 / Pazar Üye Adı :atalay dinç
Karayolları ikmal ve bakım evinin orduya taşınması konusundaki tavırlarınızı hayranlıkla izledim. Sizleri bu konudaki tavırlarınız ve almış olduğumuz ödüllerimiz için tebrik ediyorum. Nihayet ünyeden güzel haberlerde gelmeye başladı. Katkılarınızdan dolayı tekrar tebrikler. Her zaman söylerim önümüzdeki beş yıl çok önemli (seçimleri kastedmiyorum) bu kez ıskalamamız gerekiyor. Bu da ancak birlik olmakla gerçekleşebilir. saygılarımla. atalay
Başlık : ödül Tarih : 13 Ocak 2009 / Pazar Üye Adı :ismet küçükoğlu
Ünyeden iyi yetişmiş ve kaabiliyetli insan çıkar sözünü doğrularcasına kısa zamanda yaptığınız atılımlarla Orduda adımızı bir kez daha liste başı yaptığınız için gazetenizi ve çalışanlarınızı tebrik ediyor ve başarılarınızın artarak devamını diliyorum.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI