1 Mart 2011 Pazar
İSMAİL SARI
"Gulu gulu dansı"
Gölemci / Eğitimci- Yazar

Siyasi hayatımızın renkli simalarından biri, belki de en önemlisi olan Pr. Dr. Sayın Necmettin ERBAKAN Hoca Hakka yürüdü. Allah (c,c) kendisine doya doya rahmet etsin.

Sayın Hocamızın manalı esprilerinden birçok insanımızın hafızasında, farklı anılar vardır. Benim en çok dikkatimi çeken esprilerinden bu yazıma başlık yaptığım “gulu gulu dansı” esprisidir. Sözlükte baktım; gulu gulu, hindi sesi demekmiş. Dans sözcüğü ise, müzik eşliğinde, müziğin ritmine uygun olarak yapılan ve estetik değer taşıyan düzenli vücut hareketleridir. Hindi sesi bir müzik olmadığına göre ona uyularak yapılan hareketler de dans olamaz. Sayın Hocamızın bu esprili ifadeyi sadece ideolojik maksatlarla protesto yürüyüşü ve nümayişler yapanlar için söylediğini hatırlıyor gibiyim; gereksiz ve anlamsız yürüyüşler için yakıştırılmış güzel bir espridir diye düşünüyorum.

Cenaze namazı kıldıran hocalar, “üzküruuu… mevtaküm bil –hayr (ölülerinizi hayırla anınız)” diyorlar. O nedenle, ölmüş bir insanın ardından çok laf etmek doğru olmaz. Söylersek hayır söyleriz. Erbakan Hocamızın anlatılacak çok hayırları var. Sayın Erdal ŞAFAK, 28 Şubat 2011 tarihli Sabah Gazetesindeki köşesinde bu hayırları şöyle özetlemişti:

“Bir Cumhuriyet çocuğuna haksız yere, hatta çoğu kasıtlı olarak yöneltilen kuşkuları, vehimleri temizlediğinizde, Erbakan'ın yarım yüzyılı aşkın siyasi hayatında hep üç amaç için çırpındığını göreceksiniz: 1- Barış ve huzur içinde yaşanabilir bir Türkiye, 2- Dış güçlerin at koşturmadığı bağımsız bir Türkiye 3- Herkesin insanca bir yaşam hakkına kavuştuğu müreffeh bir Türkiye…”

Sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor:”Allah'ın sevgili kulları, mahşere uyanırken gerdekten uyanan bir gencin uyanışı gibi uyanacak ve “Beni bu tatlı uykumdan kim uyandırdı” diyerek korkacaktır. Sayın Erbakan Hocamız için de böyle bir uyanış dileyerek “Allah'ın rahmeti ile rahat uyu Sayın Hocam” diyorum.Bu Haber 2120 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : bravo ismail hoca Tarih : 5 Nisan 2011 / Pazar Üye Adı :muhammet sıddık öz
sayın ismail hocam muhterem ve merhuum erbakan hocamızın irtihalinden sonra yazdığınız yazıyı okudum hemde birkaç defa.Muhterem Hocamızın ardından dost düşman birçok kişi birçok yazılar yazdılar.Ancak sizinki kadar etkileyici,duygulu,edebii,ciddii,şahaser bir yazı yazana rastlıyamadım.Mümtaz Soysal'ın hocamız için söyledikleri bile sizin söyledikleriniz yanında hafif kalır. M.Soysaln yazısını cumhuriyet ve milli gazeteden bulup okumanızı tavsiye ederim.ve sizi gerçekten tebrik ederim.en kısa zamanda görüşmek üzere inş.
Başlık : Gulu gulu dansı Tarih : 6 Mart 2011 / Pazar Üye Adı :İsa SARI
Sayın hocam, Bu yazınızı okuduktan sonra bir iki söz etmeden duramadım. En demokratik devlet adamı, İlim ve irfan sahibi,merhamet ve hoş görü kaynağı, mütevazi insan,Milli görüş lideri ERBAKAN hoca sevdiğine kavuştu. Bundan sonrasını Gulu Gulu dansı yaparak devleti idare edenler düşünsün. Hocamın açmış olduğu çığırın amacına ulaşmış olduğu 1 Mart 2011 günü İstanbul Merkez efendi kabristanlığında tescil edilmiştir. Hayırlı olsun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI