4 Mart 2011 Pazar
MUHAMMED SIDDIK ÖZ
Peygamberimiz’e Komşu Olsun
Eski Kalem

27 Şubat 2011 Pazar günü, saat 11.40'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Sayın Necmettin Erbakan, Ankara Güven Hastanesi'nde tedavi gördüğü sırada aniden kalp rahatsızlığı sonucu hayatını kaybetmiş ve Hakk'ın Rahmetine kavuşmuştur.

40 – 50 yıldan bu yana Türkiye siyasetine damgasını vurmuş, ilim, fikir ve siyaset adamı merhum Erbakan Hoca;  ülkemizdeki inanan insanların hor görülüp dışlanmasına son vermiş, İslam inancının ve Müslümanların bu ülke için, hatta dünya insanlığı için bir tehlike  olmadığını, bilakis ülkemiz ve tüm insanlık için gerçek bir huzur ve kurtuluş reçetesi olduğunu ortaya koymuştur. Yıllardır inanılmaz ve üstün bir gayretle yaptığı çalışmalar sonucu büyük kitleleri MİLLİ GÖRÜŞ fikri ve ADİL DÜZEN sistemi etrafında teşkilatlandırmıştır.

Tek kurtuluşun, kalkınmanın, refah ve saadetin, Milli GÖRÜŞ sistemi ile olabileceğini, Batının ürettiği ve hatta ülkemiz siyasetçilerine ve halkına dayattığı eskimiş ve insanlığa bir türlü gerçek refah ve mutluluğu sağlayamayan kapitalist, sosyalist ve materyalist dünya görüşleri ile mutluluğun, gerçek huzurun asla gerçekleşemeyeceğini anlatmıştır. Bu görüş ve düşünceleri doğrultusunda kurduğu siyasi partiler, öncelikle dış güçler ve onların ülkemizdeki etkiledikleri bazı kapitalist holdingler, çıkarcı ve çoğu materyalist basın ve siyasi kuruluşların kurdukları komplo ve tuzaklar sonucu kapatılmış ve hatta merhum ERBAKAN hapsedilmiş, yıllarca siyasetten yasaklanmıştır.

Bütün bu baskı ve sindirme hareketleri onu yıldıramamış, yasakları biter bitmez hatta yasakları devam ederken bile çalışmalarını sürdürmüş, her türlü engellere rağmen Milli Görüşçü Refah Partisini 1995 Milletvekili seçimlerinde birinci parti yapmayı başarmış, koalisyon hükümeti kurarak BAŞBAKAN olmuştur. Bir yıl kadar hükümet çalışmaları esnasında kimsenin görmediği ve hatta ümit dahi etmediği memur, işçi, emekli, dul ve yetimlere yüksek maaş zamları yapmış, İMF ile hiçbir anlaşma yapmamış yeni vergiler koymamış, ilk defa DENK bütçe oluşturmuş, havuz sistemi kurarak devleti ve halkı soyan rantiyecilerin hortumlarını kesmiş, tarım ürünlerine hakları olan fiyat artışları vermiş, esnafın tüccarın bolluk ve bereket içersinde iş yapmalarını sağlamıştır. Kurulan MİLLİ GÖRÜŞÇÜ belediyelerde rüşvetin kökünü kesmiş, üstün bir çalışma ve yatırım hizmetlerinin yapılmasını sağlamıştır. Tüm bu faydalı ve doğru çalışmalar yapılırken, bazı çıkarcı ve baskı grupları tarafından iktidarı engellenmek istenmiş, hazırlanan uydurma komplo ve tuzaklarla postmodern bir darbe ile iktidardan edilmiş, tekrar, tekrar partisi kapatılmış ve de yetmemiş bölünmüş, olmadık baskı ve zulümler görmüştür.

Her şeye rağmen yılmamış bıkmamış, tüm bu haksızlıklara,  baskılara direnmiş HAKLI davasını sürdürmeye devam etmiştir. Yol arkadaşlarına ve tüm teşkilatı mensuplarına, yaptıkları toplantılarda TAKATIMIZIN SONUNA KADAR ÇALIŞACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ diye yemin ettirmiş ve kendisi de yemin etmiştir. İşte bu çalışma azim ve gayreti arkadaşları ve teşkilatı tarafından takip ediliyorken, ilerlemiş yaşına ve rahatsızlığına rağmen, takatinin sonuna kadar çalışmanın adeta örneğini vererek, hastanede son günlerde bile teşkilat çalışmaları yaparken hayatını kaybederek Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Rahmetli ERBAKAN'ın cenazesi arkadaşları, teşkilat mensupları, sevenleri dostları, yurt dışından gelen İslam ülkesi temsilcileri, iktidar ve muhalefet yetkilileri, Başbakan, Cumhurbaşkanı, devlet ve hükümet erkanı ve hatta ASKERLER'den oluşan muhteşem bir merasimle ebedi istirahatgahına tevdi edilmiştir. Cenazenin milyonları bulan kalabalığı ve ihtişamı günlerdir Türk ve dünya basınında izlenmektedir. Muhterem ve merhum Hocamıza ALLAH RAHMET EYLESİN. MEKANI CENNET OLSUN. PEYGAMBERİMİZE DE KOMŞU OLSUN İNŞALLAH. Tüm Müslümanlara ALLAH SABIRLAR VERSİN.Bu Haber 1486 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI