17 Mart 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Ogün’lü, Sanlı’lı Ünyeliler Turnuvası…
musakiroglu@mynet.com

İstanbul'da Ünyelilerin çevre ilçe, belde ve köylerle birlikte düzenlediği Futbol Turnuvası öyle bir hal aldı ki sormayın gitsin..

 

Biz Medya Ajans yayın Grubu olarak bu turnuvayı yıllardır yakından izliyor, haberlerini kamuoyuna vermeye çalışıyoruz.

 

Turnuva başlangıçta; İstanbul'da yaşayan Ünye ve çevresindeki komşularının bu şehirdeki birlik beraberliğine katkı olsun.. Birlikte eğlenilsin, coşulsun diye düşünüldü.

 

Nitekim de öyle oldu. Ard arda yapılan birkaç turnuvada görüldü ki, oynanan maçlarda oluşan coşku.. Rekabeti esas alan değil de kardeşliği ve dostluğu öne koyan anlayışın getirdiği birlik ve beraberlik tadından yenilmez hale geldi!

 

Ta başından beri olaya destek veren, hemen her Turnuva'ya katılarak hemşerileriyle aynı duyguları paylaşan bölgemizin değerli hamisi Sn. İdris Naim Şahin'in önerisiyle bu işin bir spor kulübü çatısı altında yürütülmesi tavsiyesi işi daha da profosyonelleştirdi.

 

Bu tavsiye sonucu Ünyeliler Derneği (ÜNDER)in öncülüğünde İstanbul Ünyespor Kulübü kuruldu.

 

Şu anda AK Parti'den İstanbul 3. Bölge milletvekili aday adayı olan Yeni Şafak Gazetesi Mali Koordinatörü Sn. İsa Gümüş'ün başkanlığında kurulan ve halen onun başkanlığında sürdürülen kulüp çalışmaları sonucunda Ünyeliler Futbol Turnuvası bugün geldiği noktada ulusal manada ses getiren bir turnuvaya dönüştü.

 

Geçtiğimiz Pazar günü bu yılın Turnuvası'nın açılış programı düzenlendi. Biz yayın grubu olarak yine izleyip takip ettik. Açılışa başta Sn. İdris Naim Şahin olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları, parti idarecileri olmak üzere çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve vatandaş katıldı.

 

Bu katılımların yanında çok önemli iki katılım daha vardı. Onlar ise bizim gençlik yıllarımızın efsane futbolcuları, günümüzün ünlü spor yorumcuları Sn. Ogün Altıparmak ile Sn. Sanlı Sarıalioğlu'ydu.

 

Başlangıcında gurbetteki hemşeriler arası birilik-beraberliği güçlendirmeye dayalı bir çalışma bugün nerelere gelmiş, kimlere ulaşmış dost düşman herkes gördü.

 

Bir parça gazetecilikten anlayan, bir parça spor takip eden herkes şunu iyi bilir ki Sn. Ogün Altıparmak gibi Sn. Sanlı Sarıalioğlu gibi duayen spor adamları öyle her çağrılan yere gitmezler. Para versen de gelmezler. Araştırır, soruşturur, önemli görür, ciddi bulurlarsa o yere gitmeye öyle karar verirler.

 

Bu da gösteriyor ki, İstanbul'daki Ünyeliler Turnuvası gerek müsabakaları gerekse içerdiği muhtevası itibariyle ulusal öneme haiz bir turnuva halini almış.

 

Turnuvada konuşan Sn. İdris Naim Şahin, yeni bir hedefe işaret etmiş. Diyor ki Sn. Şahin; “Artık hedefimiz İstanbul Ünyespor'u liglerde oynatmak olsun.”

 

Niye olmasın, İstanbul Ünyespor Kulübü ulusal manada turnuva düzenleyebilen güç ve kabiliyette bir kulüp. Bu hedefi tabi ki gerçekleştirebilir, İstanbul Ünyespor profesyonel lige tabi ki yükselir.

 

Biz Ünye'de yaşayan Ünyeliler gurbet ellerde ve koca İstanbul metropolünde eriyip gitmeyen, bilakis direnip var olduklarını gösteren hemşerilerimizle gurur duyuyoruz.

 

Bu itibarla İstanbul Ünyespor Kulübü Başkanı Sn. İsa Gümüş ve ekip arkadaşlarını kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

*********************        ********************

 

Ünye merkezdeki okullarımızdan Kaledere İlköğretim Okulu Kız Basket Takımı'nın Ordu İl Şampiyonluğu'nu kazandığını okudum gazetemizde.

 

Şampiyonluk maçında Ordu Merkez Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu'nu 60-7 yenmeyi başaran ve aldığı sonuçla sahada adeta devleşen kızlarımızı en içten duygularımızla kutluyoruz.

 

Yaşadığımız yer adına, Ünye'miz adına, bölgemiz adına elde edilen her başarı, her gelişme bizlerin mutluluk kaynağıdır.

 

Kaledere Kız Basketbol Takımı Nisan ayında Kayseri'deki grup maçlarında ilimizi temsil etmek üzere müsabakalara gidecekmiş.

 

Kendilerine şimdiden başarılar diliyor, Kayseri'ye gülen gözlerle gidip geriye gülen gözlerle dönmelerini temenni ediyoruz.Bu Haber 1876 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI