31 Mart 2011 Pazar
İSMAİL SARI
Seçim mi, geçim mi?
Eğitimci - Yazar

Demokrasilerde seçim ile geçim kardeş gibidir. İyi yöneticiler, çocukları için iyi çalışan ve iyi yetişmelerini sağlayan anne-baba gibidir. Başarılı ve dürüst yöneticiler seçenler, rahatça çalışma ortamı bulur, ürettiğini iyi satar, üretimde sıkıntı çekmez, destek alır ve ekmeği bol olur, geçim sıkıntısı çekmez. Despot, acımasız, zalim, egoist, yalancı ve sahtekar yöneticilerden tarih boyunca insanlar neler çekmiştir… Son günlerde komşu ve dost ülkelerden bazılarındaki halk isyanlarının, saydığım sıfatları taşıyan yöneticilere karşı yapıldığına hepimiz şahidiz. Bu nedenlerle seçim ile geçimi birbirinden ayrı düşünmek çok mümkün değildir.

Ülkemiz insanları,12 Haziran seçimlerine hazırlanıyor. Allah (c.c.), vatana millete hayırlı ve faydalı kılsın. Siyasetçilerimizden bir ricamız olarak şunları istiyoruz:

1-                      Hepsi de bizim insanlarımız. Birbirlerine karşı ağır söz söylemesinler.

2-                      Toplumu kutuplaştıracak şekilde taraflı ve kışkırtıcı söz hareket ve tavırlardan kaçınsınlar.

3-                      Oy uğruna yalan-dolan, intikam içerikli sözlerden uzak dursunlar.

   Bizim insanımız kavgayı, hakareti ve çirkin sözleri asla hazmedemez ve affetmez.

İnsanlarımızın duygularına tercüman olanlar öner geçer.

Son söz olarak diyorum ki, değerli hemşehrilerim 3 Nisan 2011 Pazar günü saat:10:00'da Belediyemiz Kültür Sitesi salonunda, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önemli miraslarından biri olan Türk Hava Kurumu'nun Ünye Şubesinin Olağan Genel Kurulu yapılacaktır. Tüm üyelerimizi ve hemşehrilerimizi bekliyor, saygılar sunuyorum.Bu Haber 1795 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : EVET Tarih : 31 Mart 2011 / Pazar Üye Adı :TİMUR YEDİYILDIZ
sayın hocam hava kurumu ne iş yapar. Atatürk döneminde belki gerekliydi ama şimdilerde bence fazla ihtiyaç yok diye düşünüyorum.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI