20 Nisan 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
4 durum, 4 yorum...
musaokiroglu@mynet.com

1. durum, 1. yorum:

Yaklaşık iki buçuk senedir Ünye'de MOBESE sistemi kurulması için kamuoyunun sesine tercüman olmaya çalışıyor… Haberler yapıyor, yorumlarda bulunuyoruz.

Ancak, nedense Ünye Kaymakamlığı bütün bunları duymazdan geliyor… Cevap vermiyordu.

Ta ki geçen haftaya kadar…

Geçen hafta Kaymakam Sn. Dr. Osman Günaydın tarafından nitekim bir açıklama yapıldı. MOBESE sisteminin Ünye'de yakında kurulacağı belirtildi.

Tabi, biz bu sefer de ‘yakında' sözcüğüne takıldık. Bu ‘yakında' denilen zamanın ne zaman olduğunu sorduk.

Bu sorumuza Kaymakamlık cevap vermedi. Ancak, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Sn. Turgay Aytepe'nin yaptığı açıklama cevap teşkil etti.

Sn. Aytepe, MOBESE ile ilgili olarak kurumlar arası işbirliğinin sürdürüldüğünü, Ünye şehir içine takılması düşünülen yaklaşık 35 kameranın nerelere takılacağı ile ilgili olarak Karayolları görevlileri ile birlikte çalışmalar yapıldığını söyledi.

Emniyet Müdürümüzün bu açıklaması, ilçemizde MOBESE çalışmasının başladığının göstergesi oldu. Böylelikle biz de  ‘yakında' sözcüğünün ‘hemen' anlamına geldiğini anladık.

Açıklaması için ve verdiği bilgilerden dolayı Sn. Turgay Aytepe'ye teşekkür ederiz.

*****************        ****************

2. durum, 2. yorum:

Sıraya konulmayan AK Partili Sn. Hilmi Güler ile Sn. Eyüp Fatsa yaptıkları açıklamalarında parti yönetiminin tercihine saygı gösterdiklerini, bundan böyle yine AK Parti için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirttiler.

Listeye konulmayan bir diğer milletvekili Sn. Ayhan Yılmaz bu konuda ne dedi, ne söyledi, pek basına yansımadı. Ama Sn. Yılmaz'la ilgili Aybastı'da meydana gelen bir rüşvet iddiası basında çarşaf, çarşaf deşifre edildi.

Sn. Enver Yılmaz'ı zaten dün ve önceki gün yazmıştım.

CHP'li Rahmi Güner'den bir ses yok. Şoka uğradı da geçmedi mi, nedir?

MHP'li Rıdvan Yalçın da yaptığı açıklamasında biraz kırgınlık gösterdi. Ama ülkücü davaya bağlılığın sımsıkı süreceğini dile getirdi.

Yalnız bir şey dikkatimi çekiyor… Bakıyorum herkes sıralamaların genel merkezden yapılmasını kanıksamış.

Sıraya konulan ya da konulmayan aday adaylarından Allah kulu çıkıp ta; “Bu iş yanlış, adayları önseçimle parti üyeleri belirlemeli” demiyor.

*****************          ****************

3. durum, 3. yorum:

Akkuş İMKB Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun hesapları şaşmış. Okulun yaklaşık  400 bin TL'ye yakın parası buhar olmuş, uçmuşâ€¦

Bizim, iddia edilen bu bilgiden daha önceden haberimiz olmuştu. Ancak, elimizde yeterli belge yoktu, yazamıyorduk. Bugün artık eminiz.

Kaldı ki Akkuş Kaymakamlığı konuyla ilgili olarak işlem başlattı.

Şimdi Akkuşlular merakla bu işlemin sonucunu bekliyor.

****************       ****************

4. durum, 4. yorum:

Benzeri bir iddia da öğretim yılı başlarında Ünye Lisesi için ortaya atılmıştı.

Aman yanlış anlaşılmasın bu okuldaki usulsüzlük iddiası şu anki Müdür Sn. Mustafa Kandaz dönemine ait değil, öncesine ait bir usulsüzlüktü.

Bu konuda haber yapamadık, çünkü elimizde yeterli belge yoktu.

Sonuç olarak, işe adı karışanların idari soruşturmasının yapıldığını, şu anda da adli soruşturmasının sürdüğünü biliyoruz.

Olay adliye sürecinde olduğundan pek bir şey yazma imkanımız yok.

Ama yazacak çok şey var…

 Bu Haber 1987 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Enver Yılmaz küsmekten ziyade... Tarih : 21 Nisan 2011 / Pazar Üye Adı :Avni Sayacı
Enver Yılmaz küsmekten ziyade küstahlık yapıyor. Resmen partisine karşı rest çekiyor. Milletvekilliğini garenti etti ya ondandır. Adaylık sürecinde konuşsaydıda görseydik böyle küstahlık yapabilecek miydi? Bencede küsmek yok yola devam.
Başlık : Küsmek yok yola devam Tarih : 20 Nisan 2011 / Pazar Üye Adı :Yunus Dalgıç
Musa Abi, sizi internetten sürekli okuyorum. Gazeteniz ve sizin yazılarınız benim sanki günlük gıdam gibi. Bu yazınızıda aynen severek okudum, elinize sağlık. Siyasetçi tabi ki küsmemeli. Küsmek yok yola devam
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI