3 Mayıs 2011 Pazar
İSMAİL SARI
Zizs görmediniz ki!...

Geçtiğimiz Pazar günü, Görele'den gelen ve Ünye'de bulunan torunlarımla birlikte aile boyu Atatürk Parkı'na gezmeğe gittik. Ben Atatürk Parkı'nı birkaç defa gezmiştim. Ama bir tatil gününde çocukların ve ailelerin oradaki neşesini ve renga-renk görüntülerini ilk defa seyrediyordum.

 

Göreleli torunum Alperen, spor aletlerinden birinde oynarken, baktık ayağının altında bir su var ve akıyor. Yanımda, annesi olan kızım da var. Birde ne görelim, pantolonu yukarıdan aşağı yaş. Annesi, “Ne yaptın oğlum sen?” deyince “Zizs görmediniz ki'…” dedi. Ben de “Altından su akıyor ya oğlum, nasıl görmedik” dedim. Gene aynı sözcüğü tekrarladı.

Elbet ki derdim, bir küçük çocuğun olağan hallerinden birini anlatmak değil. Aynı gün belki birkaç Alperen ve annesi aynı sıkıntıyı yaşamıştır. Parkta çok güzel yapılmış, parkın siluetine uygun bir tuvalet var; ancak kapısı kilitli. Ben daha önce resmi zevatla içini gezip görmüştüm. Çalışır halde olduğunu zannediyordum. O gün Zabıta Müdürümüz Sayın Fahri YÜKSEL Bey'i arayıp bilgi aldığımda öğrendim ki tuvaletin çalışması, arıtma tesislerinin çalışmasına bağlı imiş. Arıtma tesisleri henüz açılmadı En kısa zamanda açılacağını biliyorum. Ama bir süre daha zaman alacağını da tahmin ediyorum.

Bütün bu bilgilerimin yanında Atatürk Parkı için çok acilen geçici bir tuvalete ihtiyaç olduğunu da belirtmek istiyorum. Yakın çevrede bir tuvalet yok. Arada, sürekli trafiğin aktığı sahil asfaltı var. Artık havalar güzel. Park sürekli çalışır halde olacaktır. Ve o parkın gezicilerinin büyük çoğunluğu anneler ve çocuklar olacaktır. Parkın deniz tarafında bir iki tane kanalizasyon ayağı gördüm. Bunlardan birinin tepesine çok rahatlıkla tahtadan bir iki göz, geçici tuvalet yapmak Belediyemiz için işten bile sayılmaz.

Ben Belediye Meclis üyesiyim. Bu düşüncelerimi Belediye Başkanımıza teke tek anlatma fırsatım var. Ancak hem kamunun isteklerine tercüman olmak hem de konu ile ilgili lehte veya aleyhte düşüncesi olanlar varsa tartışırlar diye köşemde dillendirmek istedim.

Saygı, sevgi ve selamlar…Bu Haber 1810 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI