24 Mayıs 2011 Pazar
İSMAİL SARI
Bir Çılgın Proje de Benden
Gözlemci, Eğitimci - Yazar

Biz, millet olarak romantizmi severiz. Her zaman canlı, heyecanlı, hoplayan, zıplayan ve cıvıl cıvıl yaşayan bir toplum özelliğimiz var. Belki kendimizi, farkında olmadan en çok sevdiğimiz yanımız da bu özelliğimizdir. Ben bunun farkına, bir süre Almanya'da yaşadıktan sonra vardım. Su yerine alkol kullanan insanlarda bu özellikleri göremiyorsunuz. Yavaş, durgun, kendi halinde olmayı seven, heyecanı-hevesi az olan bir toplum yapısının farkına varıyorsunuz.

Bu özelliğimize bağlı olarak ben şimdi romantik bir düşüncemi ve hayal aleminde oluşturup geliştirdiğim bir projemi güzel Ünye'min akıllı insanları ile paylaşmak istiyorum. Şu anda Şeyh Yunus Evliyası'nın altından tünel geçiyor ve çalışmalar devam ediyor. Tünelden gidiş-gelişli iki yol geçecek. Bu iki yolun tam ortasına gelecek şekilde yukarıdan aşağıya bir asansör kanalı açarak turistik asansör kurmak ve “Din Turizmi”nin gelişmesine nostaljik bir çeşitleme yapmak hiç de fena olmaz gibi düşünüyorum.

İlkleri seven ve gerçekten Ünye'mizde ilklerin önderi olan Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Arpacıoğlu'nun, kamuoyu ile birlikte dikkatlerine sunuyorum. Tünel çalışmaları devam ederken bir inceleme yapılmağa değer diye düşünüyorum. Kuyu ustalarına kanalı deldirmek mümkündür. Yukarıdan aşağıya etrafı betonlayarak iniyorlar. Usta bulmayı da üstlenebilirim.

Şeyh Yunus'ta Belediye'mizin kırk dönüme yakın bir yeri var. Oraya da güzel bir park yapılır. Asarkaya Parkı ile araya da bir teleferik kurulur. Hem güzel bir gelir kaynağı ve istihdam mekAnı olur, hem de Ünye'miz için Turistik yatırım olur.

Dikkate alınır veya alınmaz; önemli değil. Ama ileriye dönük bir fikir olarak yaşayacağını tahmin ediyorum.

Saygı, sevgi ve selamlarımla…Bu Haber 2595 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : YAPMA BE HOCAM Tarih : 25 Mayıs 2011 / Pazar Üye Adı :TİMUR YEDİYILDIZ
SAYIN HOCAM ŞEYH YUNUSTAN TUNELE KUYU USTASI İLE NASIL KUYU AÇILIR. HADE AÇILDI DİYELİM TÜNELDE ARABA DURUP KUYUDAKİ ASANSÖRE BİNECEK SONRA YUKARI ÇIKACAK. İNERKEN ARABA ONU ORDAMI BEKLEYECEK. SAYIN HOCAM SENİNKİ ÇILGIN DEĞİL MEGA ÇILGIN PROJE OLMUŞ. ŞEHY YUNUSTAN ASARKAYAYA TELEFERİKTE BENCE SAÇMA NE GEREK VAR. KAÇ KİŞİ BİNECEKTE İSTİHDAM SAĞLAYACAK LÜTFEN BİRAZ CİDDİYET.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI