24 Mayıs 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Numan Kurtulmuş'a hemşeri desteği
musakiroglu@mynet.com

Has Parti Genel Başkanı Sn. Numan Kurtulmuş her fırsatta Ünyeli olduğunu dile getirir. Bunu da gururla ifade ettiğini hissettirir. Ünyeliler de kendisini hemşerileri kabul eder. İlk günden bu yana siyasi çalışmalarını yakından izler, başarılı olması temennisi taşırlar.

 

Sn. Kurtulmuş, Saadet Partisi Genel Başkanı iken Ünye'de bir salon toplantısı, bir de miting yaptı. Sonra Has Parti Genel Başkanı olarak da iki miting yaptı. Ben dördüne de katıldım.

 

Daha önce de yazmıştım. SP Genel Başkanıyken düzenlediği salon toplantısı çok coşkulu ve katılımın yoğun olduğu bir toplantıydı. Coşkuyu yaratanlar SP'lilerdi. Ancak, katılım sadece SP'lilerden ibaret değil her kesimden Ünyeli vardı salonda.

 

2009 yerel seçimleri sırasında yine SP Genel Başkanı olarak Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde ilk kez hemşerilerinin karşısına çıkan Sn. Kurtulmuş'u, Ünyeliler ciddi bir katılımla yakından izlemiş, söylediklerini ilgiyle dinlemişlerdi.

 

Sn. Kurtulmuş'un, SP'den ayrılıp Halkın Sesi Parti'sini kurduktan sonra Ocak ayı içinde Ünye'deki ilk mitingi bu sefer coşkunun zayıfladığı katılımın azaldığı bir miting olmuştu. Yeni bir parti kurarak siyasette başarılı olmak çok zor düşüncesi hemşerilerindeki umudu zayıflatmış görüntüsü vermişti sanki.

 

Ancak, geçen süre içinde görülüyor ki, Sn. Numan Kurtulmuş genel başkan ve lider olarak, yeni parti olma güçsüzlüğünün ötesinde büyük parti performansıyla seçim çalışması yürüttü-yürütüyor. Has Parti Türkiye'nin birçok yerinde, çok daha önemlisi Güneydoğu Bölgesi ve Doğu'da mitingler düzenliyor. İktidar mensuplarının, Başbakan'ın bile devletin bütün güçlerini arkasına alarak miting düzenleyebildiği bu bölgelerde Sn. Kurtulmuş'un bir avuç güvenlik görevlisiyle miting düzenlemesi kendisini izleyen herkesin takdirini kazandı. Bunu siyasi sohbetler sırasında yakından izliyorum.

 

Sonuç olarak; Numan Kurtulmuş'un Has Partisi; bu ülkede bol miktarda olan, hatta koca koca siyasetçiler tarafından kurulan bütün küçük partilerden farklı olduğunu başarmış görünüyor.

 

Bunu, Pazar günü Ünye'deki mitingde de çok bariz şekilde gördük. Bir önceki mitingine göre coşkunun ve katılımın bir hayli arttığı miting, tam bir iktidar partisi/büyük parti mitingi görünümü verdi.

 

 

Yalnız bir şey daha vardı, mitingin en önemli göstergesi diyebileceğim şeydi bu. Mitingde, Sn. Numan Kurtulmuş ne zaman Ünyeli olduğunu söylese, ne zaman Ünyelilerin hemşerisi olduğunu dile getirse mitinge katılan herkesin çok yoğun alkışını alıyordu. Ünyeliler, hemşerisi genel başkana “Sana güveniyoruz, yolun açık olsun” mesajı veriyorlardı. Bu da çok açık gösteriyor ki hemşerileri Numan Beyi gönülden destekliyor, Başbakan olarak görmek istiyorlar.

 

Bir de şunu belirtmekte yarar görüyorum. Önceki kürsü konuşmalarında daha çok öğretim üyesi/hocaya yakın üslubu olan Sn. Kurtulmuş, bu sefer gördüm ki; hitabeti gelişmiş başarılı bir meydan hatibi olmuş.

 

Peki, ne yapar; seçimdeki başarısı ne olur? Numan Beyi, bu seçim tabi ki iktidar yapmaz. Ama bu seçimin, iktidara giden yolda Numan Bey için çok önemli bir işaret fişeği atma fırsatı verdiği muhakkak.

 Bu Haber 2106 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : HAS PARTİ Tarih : 24 Mayıs 2011 / Pazar Üye Adı :Erdoğan
HAS PARTİ GENEL BAŞKANI ÜNYELİ HEMŞERİMİZ. BAŞKA YERLER KENDİ MEMLEKETLERİNDEN OLAN LİDERLERE NASIL SAHİP ÇIKIYORSA ÜNYEDE NUMAN KURTULMUŞA SAHİP ÇIKMALIDIR.ÜNYEDEN BAŞSAKAN ÇIKACAKSA BU NUMAN KURTULMUŞ OLACAK.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI