13 Haziran 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
“Şahin Operasyonu” oyları zıplattı…

Milletvekili aday listeleri açıklandığında AK Parti'nin listesi ‘çokbilmiş siyasi etkin bazı çevreler' tarafından hayretle karşılanmıştı. Listedeki sıralamaya ve konulan yeni adlara bu ‘etkin çevreler', tepki göstermiş ‘olmaz' demiş, AK Parti'nin 3'ü bile zor çıkaracağını iddia etmişlerdi.

 

Ordu'nun mevcut 5 milletvekilinden üçü bu dönemde listeye hiç konmamış, bir tanesi İstanbul'a gönderilmişti. AK Parti'nin yeni Ordu listesi ise Sn. İdris Naim Şahin'in başını çektiği Sn. Mustafa Hamarat'ın 2. sıradan gösterildiği, yeni 4 adın konduğu ‘yeni yüz, taze kan' bir liste olarak çıktı seçmenin karşısına.

 

AK Parti, bu yeni listeyle 2002'deki ve 2007 deki oylarının çok üstüne çıkarak 12 Haziran'da Ordu'da tarihi bir rekor kırdı ve % 60 oy oranı, 250 binin üstünde oyla birinci oldu.

 

Böylelikle Sn. Şahin, yaptığı bu operasyonla Ordu'da müthiş bir sonuç yakaladı. Seçimden mutlak bir galibiyetle çıktı.

 

Seçim sonuçları Ordu'da en başta şunu gösterdi: Birilerinin kendi çıkarları doğrultusunda körüklediği gerek Ordu merkez ve ilçeleri arasında olsun gerekse ilçeler arasında olsun suni çekişme ve tartışmanın inandırıcı, doğru yaklaşımlarla yıkılabileceğini bütün Ordu çok net olarak gördü ve anladı.

 

Böylelikle de Sn. İdris Naim Şahin, seçim çalışması boyunca sürekli vurguladığı Ordu'nun 19 ilçesiyle birlik ve beraberliğinin tesisi mücadelesinde tarihi bir zafer kazandı.

 

Seçim, diğer taraftan bir sonuç daha ortaya koydu. O da şu; Sn. Şahin'in siyasette ne kadar ufkunun geniş, vizyonunun güçlü olduğunu gördük. Listede yaptığı operasyonla büyük bir riski göze aldığı iddiasına karşılık, partisinin Ordu'da oylarını artırarak bunun yapılması gereken zorunlu bir operasyon olduğunu gösterdi bilen, bilmeyen herkese Sn. Şahin.

 

Diğer taraftan Sn. Mustafa Hamarat'ta bu seçimde kendi doğal seçim bölgesinde büyük bir başarı örneği sergiledi. Ünye seçim tarihinde Sn. Hamarat'ın Ünye ve hinterlandında yakaladığı başarıyı daha önce görmedik, görülmedi. Dolayısıyla bu bir rekordur.

 

Seçim gününün yorgunluğunda gecenin yarısında seçimle ilgili ilk yazacaklarım bunlar. Ama yazılacak daha birçok şey var. Onları da önümüzdeki günlerde yazar, paylaşırım sizlerle…Bu Haber 2612 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI