5 Temmuz 2011 Pazar
İSMAİL SARI
Uzaktan kumandalı model uçak kursları eğitim sahası

Ünye'mizin yıllardır kullanılamaz halde bekleyen Hava Alanını kullanıma açmak için yollar arıyoruz; neler yapılabilirliğin peşindeyiz.

1 Temmuz 2011 Cuma günü ORDU'da bir şehit cenazesine katılmak için ilimize gelen Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Sayın Osman YILDIRIM Bey'i, bu fırsattan istifade ederek hava alanımızı görmesi için THK Ünye Şubesi Başkanı olarak davet ettim. Eksik olmasınlar alanı gezip-gördüler. Yanında bulunan birim amirlerine “Bu ne güzel alan, bunu biz niçin boş durduruyoruz; hemen burada uygun bir eğitim başlatalım” dediler. İlk etapta “Radyo Kontrollü Model Uçak Kursu Eğitim alanı” olarak hazırlık yapılması konusunda ilgili birim başkanına talimat verdiler.

     Türk Hava Kurumu 2010 yılında kurum çatısı altında bir “Vakıf Üniversitesi” kurdu. Havacılık ve uzay bilimlerinin çeşitli dallarında eğitim verecek üniversitenin bir Fakülte veya Yüksel Okulunun Ünye'mizde açılması için çalıştığımızı daha önce çeşitli vesilelerle halkımıza duyurmuştuk. Bu hedefe ulaşmak için kurumun Ünye'de bir an önce kurumsal bir etkinliğinin başlamasını sağlamağa çalışıyoruz.

      Kurumumuz, Üniversitesini yeni kurduğu için Türkiye genelinde bütün THK Şubeleri kendi bölgelerine üniversitenin bir bölümünü alabilmek için yarışa girmişler. Samsun şubesi 50 dönüm araziyi hemen temin ederek kuruma bağışlamış. Şimdi fakülte binası yapmak üzere faaliyete başlamışlar.

       Ünye Havaalanı pistinin dışında kalan arazimiz üzerinde, gezici fındık işçileri için yerleşim sosyal alanı kurmak üzere İlimiz Valisi Sayın Orhan DÜZGÜN, THK Genel Başkanımız'dan müsaade almış; Genel Başkanımız ziyaretleri sırasında şu anda yapımı devam eden geçici sosyal tesisleri de gördü ve “Valilik ile bir protokol yapalım, bu tesisleri kurslarımız için sosyal tesis olarak kullanalım” diye de talimat verdi.

       Ünye halkımızdan, geçici olarak bir fakülte binası temini konusunda destek olunması en büyük arzumuzdur.

        Saygı ve sevgilerimle…Bu Haber 2012 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI