5 Temmuz 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
İsa Gümüş'le Allah sohbet ettirmiş...
musakiroglu@mynet.com

İsa Gümüş; İstanbul'da yaşayan, 12 Haziran seçimlerinde AK Parti tarafından bu şehirde milletvekili adayı yapılan…

 

Diğer taraftan İstanbul'da kurulu bulunan Ünyespor'un Başkanlığı'nı yapan… Ve her yıl İstanbul'da Ünyeliler Futbol Turnuvası düzenlenmesine önderlik eden…

 

Ayrıca ÜNDER'de de  yöneticilik yapan Yeni Şafak Gazetesi'nin Mali Koordinatörü Ünyeli bir hemşerimizdir.

 

Sn. Gümüş, geçtiğimiz hafta Ünye'de bulunduğu sırada gazete büromuzu ziyaret etmişti.

 

Kendisi, mesleğinin dışında dediğim gibi ayrıca sosyal olarak birçok faaliyetin ve özellikle İstanbul'daki Ünyespor'un başkanlığını yaptığı için sohbetimizin bir bölümünde de sporu konuştuk.

 

Ben kendisine, profesyonel sporun içinde her ne kadar kendisini gizlese de yaşanan kirliliğin beni bu spordan uzaklaştırdığını, bu yüzden amatör sporu kendime daha yakın bulduğumu söyledim. Bu nedenle amatör olarak sürdürdükleri İstanbul Ünyespor çalışmalarında başarılar diledim.

 

Sn. Gümüş'le; İtalya'da yaşanan “Temiz Eller” operasyonu sırasında sporda, özellikle futbolda yaşanan kirli-karanlık işlere de el atıldığını… Koca koca kulüplerin suçlu bulunup şampiyonluklarının iptal edildiğini, küme düşürüldüğünü… Bu işlere bulaşmış yöneticilerin, futbolcuların ve hakemlerin ağır cezalar aldıklarının sohbetini yaptık.

 

Buradan hareketle de, Türkiye'de “kirli-karanlık güçler”e karşı başlatılan temizlik operasyonu sırasında sporda yaşanan “pis” işlere karşı da keşki bir operasyon başlatılsa temennisinde bulunduk.

 

Bu sohbetimizden sonra üç gün geçmişti ki, Pazar günü televizyonlar futbolda şike iddiaları ile ilgili operasyon başlatıldığının haberlerini vermeye başladılar.

 

O anda, “Demek İsa Bey'le o sohbeti ve temennimizi bize tam da operasyon öncesi Allah yaptırmış” diye geçirdim içimden.

 

Ülkemizde “bir zamanların “kadir-i mutlak güçleri”nin beslendiği kirli-karanlık işlere karşı sürdürülen temizlik operasyonlarının oltasına şimdi başta Aziz Yıldırım olmak üzere birçok futbol üst yöneticisi ve futbolcu takıldı.

 

Bunlara önümüzdeki günlerde futbol federasyonu yöneticileri ve hakemlerin de dahil edileceği söyleniyor.

 

Dava başladığı ve adli süreç sürdüğü için konuyla ilgili bir şeyler ifade etmek suç kapsamında… Bu nedenle çok fazla bir şey yazamadan ben de merakla sonucu bekleyenler arasındayım.

 

Geçtiğimiz hafta, bu sene Süper Lig'e çıkan Orduspor'un Başkanı Sn. Nedim Türkmen ilginç bir açıklama yapmıştı. Tabi, Anadolu'da küçük bir takımın başkanı olduğu için yazılı ve görsel basın bu açıklamayı “es” geçtiler.

 

Bizim haberini yaptığımız açıklamasında Sn. Türkmen; “Süper Lig haksızlık temelinde kurulmuş, haksız rekabetin yaşandığı bir lig…” demişti.

 

Doğru söylemişti Sn. Türkmen… Ama şu anda bu haksızlıklara sebep olanlar içerde hesap vermeye başladılar. Başkanın yüreği artık ferah olsun.

 Bu Haber 1923 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI