8 Temmuz 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Sn. Hamarat'a bu dönemde çok iş düşecek
musakiroglu@mynet.com

AK Parti Genel Sekreteri-Ordu Milletvekili Sn. İdris Naim Şahin, bakanlığa getirilince bazı hemşerileri; “Bakan oldu ya artık bizimle ilgilenemez, vakti olmaz” gibi düşüncelere kapıldılar.

 

Bu düşüncelerinin tecrübeye dayalı bir temeli var aslında. Bakanlık; saati, zamanı ve zemini belli olmayan bir mesai gerektirir. Gecenin en geç saatinde görev yapmakta bu işin içindedir, bir anda dünyanın diğer ucunda bulunmakta…

 

Bu nedenle, bakan olan milletvekilinin seçmenleriyle ilgilenme, onlarla birebir hemhal olma imkanı azalır. Bu da doğal bir sonuçtur.

 

Ancak, bu demek değildir ki “Bakan oldu, milletvekili kaybedildi” Kaybedilen değil de azalan, sadece bölgeye gelip seçmenleriyle birlikte olma zamanı ya da Meclis'teki bürosunda bulunması imkanıdır.

 

Ancak bakan olan milletvekilleri, doğan boşluğu bir şekilde doldurup seçmeninin sorunlarını, bölgeye gitmesi gereken hizmetleri eksiksiz hatta artırarak sürdürürler.

 

Bunun bize en yakın örneği Sn. Şükrü Yürür'dür. Sn. Yürür, bakanlığı müddetince hiçbir surette boşluk bırakmamış, bölgesinin bütün sorunlarının izleyicisi olmuş, hizmet üstüne hizmet yağdırmıştır.

 

Kaldı ki bu konuda Sn. idris Naim Şahin çok şanslıdır.

 

Niye derseniz? Seçim bölgesinde Sn. Mustafa Hamarat gibi tecrübeli, birinci döneminde işinin ehli olduğunu sergilemiş bir milletvekili var.

 

Biliyoruz, tahmin ediyoruz ki, Sn. Şahin'in bakan olmasının ardından bu dönemde Sn. Hamarat'a çok iş düşecek…

 

Sn. Hamarat, bu saatten sonra doğal olarak Sn. Şahin'in, seçmenleriyle ve seçim bölgesinin sorunlarıyla ilgili bütün işlerini gerek Ankara'da gerekse seçim bölgesinde üzerine almıştır, almak durumundadır.

 

Dolayısıyla Sn. Hamarat'ın yüküne yük eklenmiş, işi kat be kat artmıştır.

 

Yalnız, bu zorlu görevinde Sn. Hamarat'ın elini güçlendiren çok önemli imkanları da yok değil…

 

Bir kere, Sn. Hamarat her zaman olduğu gibi yanında hep Sn. İdris Naim Şahin'in desteğini ve yardımını hissedecektir.

İkincisi, bu dönemde Ordu Milletvekili seçilen Sn. Fatih Han Ünal, Sn. İhsan Şener ve Sn. Harun Çakır'la ekip ruhu içinde, birlikte hareket imkanına sahip olduğunu gözlüyoruz. Bu da hizmet aktarımı için çok önemlidir.

 

Üçüncüsü ki bana göre en önemlisi şudur: Sn. Hamarat Akkuş doğumlu bir siyasetçidir. Ama o kendini Akkuş ve yakın bölgesinin vekili olarak değil de Ordu'nun her tarafının vekili saymış bir siyasetçidir.

 

Bu nedenle milletvekilliği boyunca Çaybaşı'ndan Mesudiye'ye, Gülyalı'dan İkizce'ye her tarafa koşmuş, her soruna yetişmeye çalışmıştır.

 

O'nun bu durumu siyaseten bölgelere ayrılmış Ordu'da, birleştirici olmaya hizmet etmiş, kabul görmüştür. Bu da aynı zamanda Sn. Hamarat'ın bütün Ordu'da kabul görmesini sağlamıştır.

 

Sn. Hamarat'ı, işte bu üç büyük imkan ve şansıyla Ordu'nun bu dönemdeki bütün görevlerinin altına girmeye hazır görüyoruz.

 

Velhasıl, Sn. İdris Naim Şahin'in seçim çalışmaları boyunca dile getirdiği “Altın Ordu” söyleminin hayata geçirebileceği çok önemli, altın değerinde bir döneme girdik.

 

Bu altın dönemden, hayallerdeki “Altın Ordu”yu kurarak çıkmak üzere başarılar…

 

Başarılar… Başarılar…

 Bu Haber 2303 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI