26 Temmuz 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
"Uçan Bakan..."
musakiroglu@mynet.com

AK Parti Ordu Milletvekili hemşerimiz Sn. İdris Naim Şahin'in, İçişleri Bakanı olduktan bir iki gün sonra adı “Uçan Bakan”a çıktı.

Ege Bölgesinde yayın yapan Yeni Asır Gazetesi 10 Temmuz'daki haberinde Bakan Şahin'in  Fethiye Ölüdeniz'de Yamaç Paraşütü yaparken çekilen fotoğraflarını yayınladı.

Adı işte bu nedenle ‘Uçan Bakan'a çıktı Sn. Bakanımızın.

Hatta bu haberi biz de 13 Temmuz tarihli gazetemizde “Uçan Bakan İdris Naim Şahin” olarak vermiştik.

Ülkemizde, bakanlardan birinin herhangi bir özelliği çok ileri çıkarsa adının önüne o özellik sıfat olarak eklenir, öyle ifade edilir.

Örneğin;  1967'deki Adalet Partisi'nin (AP) iktidarının Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanı Vedat Ali Özkanın adı; ani hastane baskınları nedeniyle “Jet Bakan” olarak anılmıştı...

Yine AP'nin bakanlarından İçişleri Bakanlığı yapmış olan Faruk Sükan da dikkat çeken sıra dışı uygulamaları ile “Zehir Hafiye” olarak siyaset tarihine geçmiştir.

Bu iki örnek hemen ilk aklıma gelenler. Aslında biraz araştırılsa çoğaltılabilir.

Gazetelerde bu “Uçan Bakan” haberi çıktı ya… Ben de o sıralarda bir köşe yazısı yazıp; “Her ne kadar Sn. Bakanımız yamaç paraşütü yaptığı için ‘Uçan Bakan' olarak anılmış olsa da aslında bu sıfat mecazi olarak onun asıl özelliğini ifade ediyor.” yorumunda bulunacaktım.

Niye derseniz?

Sn. İdris Naim Şahin'in, yakınındaki bazılarının daha çok, bizim gibi uzaktan izleyenlerin ise biraz daha az bildiği en belirgin özelliği çalışkanlığı ve gayretkeşliğidir.

Ben kendisini son seçimlerde Ordu'da yürüttüğü çalışmalarında biraz daha yakın mesafeden tanıma fırsatı buldum.

Ayrıca yaptığı bütün çalışmalar kendisine bağlı çalışan basın bürosu tarafından mail adresime tek tek atıldı, bunlardan da sürekli takip ettim.

O zaman şöyle düşündüm, ayrıca kendime şu soruyu sordum; “Oğlum sen Sn. Şahin'den belki bir iki yaş büyüksün, o da bir şey sayılmaz. Acaba O'nun günlük performansının kaçta kaçını gösterirsin?”

Beni, en iyi tabi ki ben tanır, ben bilirim. İtiraf edeyim; belki onda biri, belki yirmide biri…

Son örnek, bakın… Sn. Şahin İçişleri Bakanı olduktan sonra geçen hafta sonu ilk kez geldiği memleketi Ordu'da üç gün içinde var ya, nerdeyse bütün Ordu'nun tozunu attı… İlimizi karadan ve havadan bir baştan bir başa katetti.

Cuma günü Ordu merkezde havaalanı temeli ile başlayıp aynı gün akşamüstü Akkuş Kızılelma Beldesi'ndeki şenlik ve yağlı güreş müsabakaları ile devam Sn. Şahin Ünye, Fatsa, Aybastı-Perşembe Yaylası… Bilmem başka daha nereler… Hepsine yetişti, programlara katıldı, görüşmeler yaptı, şenlikleri izledi.

Bütün bunların dar zamanda böylesine geniş bir saha içinde tabiri caizse ‘tıklamadan' gerçekleşmesi normal insan performansının üstünde bir durumdan başka bir şey değil de nedir?

Bu performansa ulaşabilmek için koşmak değil, uçmak gerek…

İşte bu yüzden, bu özelliği nedeniyle Sn. Bakanımıza “Uçan Bakan” sıfatını uygun görmüştüm.

Temennim odur ki; Sn. Bakanımız bu yönü, “Uçan Bakan” sıfatı ile sürekli başarılı olsun. Başarılı hizmetlere vesile olsun…

Ayrıca duamız da bu yöndedir.Bu Haber 2155 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI