29 Eylül 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Soralım bakalım ne var ne yok...
musakiroglu@mynet.com

Önceki günkü yazımda “Altınordu” düşüncesinin ekseriyetle kabul gördüğüne dikkat çekmiştim.

Ama bu demek değil ki herkes kabul ediyor.

Hatta benim Altınordu düşüncesini doğru bulmam ve destekliyor olmam bazı dostlarım arasında şahsıma karşı eleştiri konusu oldu.

Bu dostlarım beni eleştirirlerken;

“Altınordu”nun sadece Ordu'ya yaradığını… Bunu da seçim sonrası havaalanı, çevreyolu ve İTO'nun yaptıracağı okul ile çok net olarak gördüklerini…

Lakin Ünye için olsun, Fatsa için olsun, diğer ilçeler için olsun seçimden sonra hiçbir şey yapılmadığını” söyleyerek eleştiriyorlar.

Ben de onlara yapılan bu çalışmaların Ordu'nun zaten ihtiyacı olduğunu, fazladan/ekstra hizmetler olmadığını söylüyorum.

Ayrıca hizmetin Ordu'ya, yani ilimiz dahiline yapıldığını, bunun da Ordu il genelindeki hizmetler bilançosu içinde ele alınması gerektiğine dikkat çekiyorum.

Ama nafile, bu dostlar sözümü hiç kaale almıyor…“Eğer Altınordu gerçekten isteniyorsa hizmetlerin il genelinde düşünülmesi gerektiğini… Paylaşılarak hizmet edilmesini… Aksi takdirde bu düşüncenin daha emeklemeye başlamadan ölen çocuk misaline döneceğini” söylüyorlar.

Onlara, Ünye'deki şehir suyu yatırımını anlatmaya çalışıyorum… Bunun ne kadar büyük bir hizmet olduğuna dikkat çekiyorum.

Ama yetmiyor… Başlıyorlar Organize Sanayisi Bölgesi'ni sormaya. Ünye-Akkuş-Niksar duble yol çalışmasını, demiryolunu… Liman ile ilgili yapılan açıklamaları, verilen sözleri sormaya… Fakülte binasını sormaya…

Bana da diyorlar ki; “Bunları en çok sen soruyordun. Peki, artık niye sormaz oldun?”

Evet, bir süredir bunları sormaz oldum, biliyorum.

Hadi yeri gelmişken sorayım; “Sahi ne oldu Ünye için düşünülen bu hizmetler ve diğerleri? Son durum nedir?”

İçişleri Bakanımız milletvekili olmaktan öte, bakanlık görevi yapıyor. Milletvekili gibi sadece bölgesi ile değil, bütün Türkiye ile günü/vakti dopdolu. Kaldı ki her fırsatta seçim bölgesinde…

Ama bizim bir de Mustafa Hamarat'ımız var?

Son günlerde açıklamalarına pek rastlayamıyoruz Sn. Hamarat'ın…

Bu ara bir açıklama yapsın…

Bizi, kamuoyunu bilgisiz/habersiz bırakmasın…

Merakta koymasın.

Son durumumuz nedir, bilelim…

 Bu Haber 2394 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI