14 Ekim 2011 Pazar
MUHAMMED SIDDIK ÖZ
Ölüm ve Mustafa Çalık...
msiddikoz@gmail.com

“Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber

 Hiç güzel olmasaydı, ölür müydü Peygamber?”

                                                                      Necip Fazıl Kısakürek

“İnna lillahi ve inna ileyhi raciun” Ayet-i kerime (Bakara 156) (Allah'tan geldik, şüphesiz ki yine O'na döneceğiz.)

 “Küllü nefsin zaigatül mevt. Sümme ileyna turceun.”Ayet-i kerime (Ankebut 57) (Her nefis ölümü tadacaktır. Sonra bize(Allah'a) döndürüleceksiniz.)

“Ecel gelince ne bir saat geri, ne de bir saat ileri alınabilir.”Ayet-i kerime (Nahl 61)

Evet muhterem okuyucular, Allah-u Teala Kur'an-ı Kerim'de bizlere ölüm ve ecelle ilgili bu ayet-i kerimeleri ve daha başkalarını da, peygamberimiz (S.a.v) vasıtasıyla bildirmiştir. Hal böyle iken ölüme üzülmemek elde olmasa da bağırıp çağırmak, isyan derecesine varan haykırışlar ve uzun ağıtlar, gereksiz ve günah şeylerdir.

Elbette hepimiz insanız ve zaaflarımız var, merhametimiz var. Üzüntülerimizi dışa vurmak, ağlamak, gözyaşı dökmek de biz insanların fıtratında (yaradılışında) olan normal şeylerdir.

Peygamber Efendimiz dahi oğlu İbrahim henüz çok küçük iken (iki yaşına girmeden) öldüğünde gözyaşlarına hakim olamamış ve sessizce ağlamıştır. Sorulduğunda ise “Ben de insanım, bu Allah'ın (c.c) kullarının kalbine koyduğu şefkattendir. Göz ağlar, kalp mahzun olur.'' demiştir

Gelelim şimdi bizim merhum muhterem kardeşimiz  MUSTAFA  ÇALIK‘a          Çok sevdiğimiz mütevazi, insan canlı, sempatik, mütedeyyin, çalışkan, dürüst bir işadamı.  Çeşitli zorluklarla mücadele ettikten sonra çalışmış, çabalamış ve iyi bir işadamı olmuş, ne yazık ki henüz 38 yaşında iken elim bir kaza sonucu  hayatını  kaybetmiştir. 

Rahmetli Mustafa Çalık 80'li yıllarda  ÜNYE Yavuz Selim Vakfımız ÖĞRENCİ YURDUMUZDA kalmıştı. O zamanlarda da kibar, efendi, sakin, güzel huylu bir gençti. Sonra Ünye'den ayrıldı İSTANBULA yerleşti. Yıllar geçti, çok az görüşürdük. Geçen yıl kendisine Yavuz Selim Vakfı'na yardım konulu bir yazı  yazdığımda  hemen beni arayıp yardım teklifinde bulunmuş ve  bize yani öğrencilerimize de imal ettiği ayakkabılardan  göndermişti. Ayrıca İstanbul'a  gittiğimizde vakıf yönetimini misafir etmiş, ağırlamıştı.

09.10.2011 pazar günü Ünyespor maçında Şenol Ateş'i telefonla aradığımda maalesef acı haberi aldım ve şoke oldum. Çok çok üzüldüm ve yandım. Hemen İstanbul'u Murat Ali'yi aradım ve bilgi aldım. Maalesef olay ve haber doğruydu.

Çok sevdiğimiz efendi, temiz kalpli, insan canlı, sempatik genç bir kardeşimizdi. Ayni zamanda  çalışkan bir işadamı da olmuştu. Ancak takdir-ilahi tecelli etmiş ve genç yaşta elim bir kaza sonucu Mevla'sına kavuşmuştu.

ALLAH RAHMET EYLESİN. MEKANI CENNET OLSUN İNŞAALLAH.

Kederli ailesine,  dostlarına,  arkadaşlarına  sabırlar diliyoruz. Başımız sağolsun

YAVUZ SELİM VAKFI ÜNYE ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ADINA    Başkan:Muhammed Sıddık ÖZ. 

 Bu Haber 2317 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI