15 Ekim 2011 Pazar
MUSA Ö. KIROĞLU
Bu ülke 'karanlık kuyu' ile dolu...
musakiroglu@mynet.com

Bu günlerde sık sık rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü ile ilgili “Flash Haberler” veriliyor.

Bunu bazı yayın organları rating olsun diye “Flash Haber” formatında verebilir. Ama, çok önemli bir kısmı kafa karıştırıcı, karanlık olayların ortaya çıkarılmasıyla ilgili olarak veriyor. Daha doğrusu, bu ülkedeki karanlık olaylardan birinin aydınlığa çıkartılan parçalarından kesitleri kamuoyuna ifşa ediyor ki, arkası gelsin.

Bu ülkedeki karanlık olaylar deyince, nedir bunlar?

Dünyalığını haksızlık temelinde kuran, bu haksızlığını ilelebet sürdürmek isteyenlerin çarkına çomak sokanlara karşı başta cinayetler olmak üzere yapılan-düzenlenen her şey…

Bunları yapanların eli sürekli kandadır. Düzenlerini sürdürmek için onlar için en ucuz şeydir insan kanı, insan canı…

Ama öyle akıtırlar ki bu kanı, öylesine öldürürler ki insanları karmakarışıktır her şey…

Kim yapmış, niye yapmış?

Bu soruların cevabını bulmak bu ülkede maalesef en zor iş olmuştur…

Öyle ki cevap bulmak üzere hareket eden ya da cevabın bir parçasını yakalamış olan da karanlığa karıştırılır, yok edilir.

Ben şahsen 1970'li yılların gençlik olaylarının içinde bulunan birisi olarak çok yakınımda, yanı başımda hissetmişimdir bu karanlığı. Ama ne olduğunu, kim olduğunu hiç anlayamamışımdır.

Trabzon'daydım o yıllarda. Birçok tuzaktan zar-zor da olsa kurtuldum. Ama bir seferinde beni kezleyip silah çeken iki kişiyi çok net olarak gördüm. Görünüşlerine ve yaşlarına baktığımda gençlikle-öğrencilikle falan ilgileri yoktu. Yüzlerinde, onlarca kişiyi öldürmüş katil ifadesi o kadar güçlü bir şekilde belli oluyordu ki…

Demek Allah yaşatmak istedi, kurtuldum onların da elinden.

O yıllarda bir sürü arkadaşımızın öldürülmesiyle ilgili olarak aslında silahı kullanan katili hiç bilememişizdir. Ama bir şekilde katili ilan etmişizdir hep.

Solcuyuz ya; cinayeti sağcılar, o günkü ifademizle Ülkücüler işledi der, geçer. Düz mantıkla katili ilan ederdik.

Tersini de Ülkücüler yapardı, arkadaşları öldürüldüğünde Solcular öldürdü der, onlar da kısa yoldan katili ilan ederlerdi.

Hiçte öyle olmadığı, katilin başkaları olduğu ile ilgili ipuçlarına daha yeni yeni ulaşılıyor. Daha doğrusu devlet birimleri, devlet kurumları bu konuda yeni yeni harekete geçti. Dediğim gibi daha önce şahıslar ulaşmaya çalışırdı bu bilgilere ama ‘karanlık güçler' bırakmaz yok ederlerdi.

Bu ülkedeki karanlık iş, karanlık olay, karanlık cinayet sayısı o kadar fazladır ki… Daha doğrusu bu ülkedeki ‘karanlık kuyu' sayısı en diktatör rejimlerle idare edilen ülkelerden az değildir.

Muhsin Yazıcıoğlu cinayeti, çorap söküğü gibi çözülecek karanlık cinayetlerin ilk ilmiği olacak gibi görünüyor.

Bu yüzden “Flaş Haber” olarak veriliyor.

Devlet bu cinayeti aydınlatsın, eminim o çok sayıdaki karanlık kuyunun dibine ışık inecek, içlerindeki sırlar, bilinmezlikler, canlar, cinayetler, katiller bir bir ortaya çıkarılacaktır.

Bu ne kadar mümkündür derseniz?

Cevabım; “Hiç bu kadar mümkün olmamıştı”dır.

 Bu Haber 2509 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI