21 Ekim 2011 Pazar
MUHAMMED SIDDIK ÖZ
Milletimizin başı sağolsun
msiddikoz@gmail.com

Çarşamba sabahı televizyonu açtığımızda acı bir haberle sarsıldım, şaşırdık, şoke olduk adeta. 24 askerimiz daha şehit olmuş ve hakkın rahmetine kavuşmuştu.

PKK denilen kudurmuş caniler, gencecik ana kuzularını, Mehmetçiklerimizi şehit etmişler yine… Bu terör belası kolay kolay bitmeyecek besbelli. Çünkü bu PKK terörü yalnız değil. Arkasında dış ve iç ŞER GÜÇLER var. Bunu bilmeyen kalmadı artık.

Bizim, ülkemizin, milletimizin kalkınmasını, ilerlemesini istemeyen bu şer güçler, hiç boş durmazlar ve durmuyorlar... Neden bizim kalkınmamızı, ilerlememizi istemezler? Çünkü biz kalkınır, ilerler, kendi kendimize yeter hale gelirsek; hem bizi yeteri kadar sömüremeyecekler, hem de diğer komşu Türk ve Müslüman ülkelerin önünde lider ülke olmamızı önlemiş olacaklar. Sebepler çok daha fazla. Mesela bu şer güçlerin terörden daha ne çıkarları var dersek, hemen aklımıza şu da geliyor. Bu batılı şer güçler her gün son teknoloji ürettikleri, son derece öldürücü, yakıp yıkıcı silahlarını kimlere satacaklar? Hem destekledikleri teröristlere, hem de bizim gibi terörle mücadele eden az gelişmiş veya geri kalmış ülkelere satacaklar elbet. Sonra bu gibi ülkelere borç verecekler, faizle ezecekler, bir de istediklerini yaptırarak yönlendirecekler ve hatta yönetecekler. Bu ve bu gibi sebeplerle kendi ülkelerinin ve kendi halklarının menfaatlerini koruma ve yükseltme arzusu ile bu eylemlere devam edecekler.

Halbuki biz bu şer dış güçlerin dediklerine pek kulak asmasak, bizim gibi gelişmekte olan Türk ve Müslüman ülkelerle sıkı işbirliği içinde olsak, omuz omuza versek, hem kısa zamanda birlikte kalkınır açlık, yoksulluk, terör gibi belalarla daha güçlü bir biçimde baş edebiliriz diye düşünüyorum. Geçmişte bu niyetlerle 54. hükümet tarafından D/8 adı altında sekiz gelişmekte olan Müslüman ülkeyle bir birliktelik kurulmuştu. Bu ülkeler hemen her konuda birbirleriyle alış veriş, yardımlaşma, teknoloji paylaşımı ve diğer ilişkiler kuracak ve birlikte kalkınarak bu gibi zorluklarla birlikte mücadele edip, daha güçlü olacaklardı. Ne oldu bu D/8'ler anlaşmasına?  Ne olacak! Diğer Müslüman ülkelerarası kurulan göstermelik birlikler, topluluklar, toplantılar gibi sözde ara sıra, yılda ya da birkaç yılda bir araya geliniyor, konuşmalar, görüşmeler, temenniler, teşekkürler ediliyor, ayrılıp gidiyorlar ama icraat yok. Neden yok? Bu ülkelerin yöneticileri de hep bu şer güçlerin himayesi, kontrolü ve yönlendirmeleri altında ve hemen hepsi bu şer güçlere ya borçlu ya da vazgeçilmez anlaşmalarla bağlanmışlar. Yani bir türlü tam bağımsız olamamışlar.

Bu konular uzun tartışmalar ve görüşmeler konusudur. Bu dar sütunlarda hallolacak şeyler değil, ama insan bu felaketleri görüp yaşayınca düşünmeden, konuşmadan, yazmadan da edemiyor.

Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin, tekrarını göstermesin. Vatanımızı milletimizi bu gibi felaketlerden korusun inşallah.

Bu menfur saldırıyı yapan kudurmuş, satılmış, hain PKK köpeklerini kahrı perişan eylesin inşallah. Ayrıca onları besleyen, takviye eden, koruyan yerli ve yabancı iç ve dış işbirlikçilerini de kahretsin, perişan etsin, yok etsin inşallah. (AMİİİN)

Allah ülkemizi ve milletimizi de korusun inşaallah. (Amiin)

 

 Bu Haber 1642 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Bu Yazıya Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI